25. září 2012 v 18:40 | David Sobotka |  Aktuality

28.9.2012 trénink A+B od 17.30h, sraz v 17.15h - ÚČAST NUTNÁ!!

29.9.2012 mistrovské utkání FK Dolní Kalná "A" vs. MFK Trutnov "B" od 16:30h

NOMINACE "A" : Junek, Bartoš M., Dědek, Smetana, Kodýtek V., Najman, Ježek M., Ježek D., Jiřička J., Hampl T., Tauchman ml., Navrátil ml., Nosek J.

29.9.2012 mistrovské utkání TJ Jiskra Libeč vs. FK Dolní Kalná "B" od 16:30h

NOMINACE "B" : Porkert, Drinka,Tauchman st., Kodýtek A.,Lejdar, Bartoš V., Lukeš J.,Nosek M., Šulc S., Korda J., Běhounek, Kalenský, Navrátil st.

Omluveni jsou : Šus, Sobotka, Jiřička T., Vaněk T., Lukeš M.

SRAZ A+B v 15:00 h na hřišti !!!!

Oslava narozenin pánů Kaska,Prošvic,Holubka,Sedláček,Benecký M.

25. září 2012 v 18:40 | Tomáš Navrátil |  Stará garda
FKDK-Vítězná 3:3

branky: Matel 2,Sedláček

Utkání bylo sehráno na skvěle připraveném pažitu naší arény u příležitosti oslavy narozenin našich bývalých hráčů (Mirek Kaska 75 let, Jirka Prošvic 65 let, Láďa Holubka a Pavel Sedláček 50 let, Míra benecký 40 let). Po utkání, které bylo svým průběhem zcela vyrovnané a skončilo zaslouženou remízou, proběhlo posezení v kiosku. Tradičně zahráli muzikanti na harmoniky a vozembouch, díky vyhlášené prohibici se někteří málem utopili v medovině. Bylo to parádní, tak oslavenci, ještě jednou, vše nejlepší !

rozhodčí: Miloš Šrajer a Honza Lukeš
nejl.střelec turnaje: Zdenda Tauchman(FKDK)
nejl.brankář turnaje: p.Svoboda(Vrchlabí)
Celkové pořadí:1.VR,2.FKDK,3.VÍT,4.KUN
Turnaj proběhl za ideálního fotbalového počasí v pohodové atmosféře. Všem účastníkům patří poděkování.

Dolní Kalná : Sokol Vítězná

25. září 2012 v 18:35 | Tomáš Navrátil |  Stará garda
FKDK-FKS Vítězná 5:5(4:2)
branky: Zdenda Ježek 2, Vojta Dressler, Dan Vaněk, Standa Šulc

rozhodčí: Pepik Nosek
sestava: Matel-Martin Stránský,Ota Stránský,Jirka Podrazil,Zdenda Plecháč,Tomáš Navrátil,Roman Benecký,Míla Nosek,Míra Benecký,Milan Nosek,Vojta Dressler,Standa Šulc,Dan Vaněk,Martin Ryšálek,Zdenda Ježek,Petr Rejl

Na jaře jsme hráli ve Vítězné 5:5, málokdo tušil, že shodným výsledkem dopadne i odvetné utkání. Hosté se dostali rychle do dvoubrankového vedení, domácí veteráni však ještě do přestávky výsledek dokonale otočili. Po přestávce to však byli opět hosté, kteří strhli třemi góly vedení na svoji stranu. Domácím se podařilo přes několik gólových šancí již jen vyrovnat.

bez karet

sestava: Porkert-Navrátil ml.,J.Nosek,M.Nosek,Drinka-J.Lukeš,T.Kodytek,Tauchman ml.,Sobotka-V.Kodytek,Kalenský
střídali:S.Šulc,J.Jiřička,M.Běhounek, M.Lukeš

Vyrovnané utkání, ve kterém měli domácí sice mírnou územní převahu, ale žádnou šanci, si stejně tak jako hosté, nevypracovali. Utkání tak rozhodla tečovaná střela Zdendy Tauchmana juniora po přihrávce Honzy Lukeše. Soupeř hrál v první půlhodince o deseti, neboť čekal na příjezd jedenáctého hráče. Problémy nám dělala zejména výšková převaha hostí a jejich pohyblivý a neskutečně technicky vybavený Mačo. Nakonec tedy šťastné, ale snad i zasloužené vítězství. Utkání dobře odřídila trojice rozhodčích.

FK Dolní Kalná : Sokol Vítězná

25. září 2012 v 18:29 | Zdeněk Plecháč |  Mladší žáci
FK Dolní Kalná : Sokol Vítězná 6:2 a 8:3

branky:Jirka Ježek 5,Zapadlo 4,Dressler 3,Kandra,Kalenský
rozhodčí:Mrkvička

diváků:15 z toho 10 z D.Kalné

Naši hráči předvedli i bez opor(Tauchman,Honza Šimůnek,Horák,Navrátil) suveréní výkon.Kvalitní hra na minimum dotyků slavila na težkém terénu úspěch.Obě utkání mohli skončit větším rozdílem branek,ale buď jsme selhali v koncovce nebo nás vychytal domácí gólman.Kluci a Míša zaslouží pochvalu,jak toto utkání zvládli!Doufáme,že na nás odpoledne naváže áčko.

diváků:60!!!

sestava:Junek,Stránský,Matěj Šimůnek,Navrátil,Kalenský,Dyntar,Dressler,Jakub Ježek,Mazánek,Plecháč,Korda,Šimůnková,Terezka,F.Lev

První zápas se nám vůbec nepovedl.Hráli jsme bez pohybu a nepřesně.Dá se říci,že jsme předvedli nejhorší výkon podzimu a vydřeli vítěztví.
Druhé utkání už bylo v našem podání daleko lepší.Hráli jsme opět pěkný fotbal po zemi a prosadili jsme se střelecky.Překvapením dnešního turnaje je výsledek Lánova s Pilníkovem (Lánov vyhrál zaslouženě).Celé odpoledne se vydařilo,kluci si zahráli za pěkného počasí před pěknou kulisou diváků a to je to co nás všechny těší.

Sokol Vítězná : FK Dolní Kalná "A"

25. září 2012 v 18:26 | Tomáš Navrátil |  "A" mužstvo
branky hostí: 2.,17.D.Ježek, 12.,29.Tauchman ml.,51.Najman
rozhodčí: Seidel-Tryzna,Pohořelý st.(laik)
Diváků 50 (20 z Dolní Kalné)

sestava:Junek-M.Bartoš,Tauchman sen.,Smetana,Dědek-J.Jiřička(46.Hampl),M.Ježek(65.J.Nosek),Najman,V.Kodytek(78.Kalenský)-Tauchman jun.,D.Ježek

Utkání, jehož průběh přesně vystihl domácí komentář pro Krkonošský deník. Bylo to parádní představení našich hráčů, okulahodící kombinace a zejména parádní branky, nad kterými zaplesalo srdíčko i domácího fanouška. Když jsem potom večer sledoval "ligové" utkání Slovácko-Jablonec, byl jsem rád, že jsem navštívil právě utkání ve Vítězné. Ale popořádku. Běží druhá minuta, domácí zastavují faulem náš rychlý útok, sudí Seidel píská. Míč si ve vzdálenosti nějakých pětadvaceti metrů od brány staví David Ježek. Jeho neskutečná střela placírkou, ale úžasně prudká, končí přesně v šibenici nereagujícího brankáře domácích. Na to však ani reagovat nešlo. Nechci psát, že to byla střela ligových parametrů, protože tím bych Davidovu trefu diskreditoval, takové střely k vidění v naší lize nejsou. Takže úvod utkání jak z říše snů. Hrajeme velmi dobře a ve dvanácté minutě přichází ke slovu opět excelentní kopací technika Davida Ježka. U rohového praporku si pohrál s domácím obráncem, skvěle odcentroval a mladej Zdenda Tauchman si ještě lépe naskočil - 0:2. Domácí golman opět jen smutně přihlížel. Galapředstavení hutnířovského oblíbence Davida Ježka však nekončilo. Běžela sedmnáctá minuta, jak se říká, když nevíš co s míčem, vystřel. David to nějakých pětadvacet metrů šikmo od brány udělal a jeho střela levačkou končí přesně v šibenici. Nádherná branka, to že byla šťastná a opěrnou nohou, na to se již nikdo ptát nebude. Běží 29. minuta a u míče je znovu David Ježek, jeho precizně zahraný rohový kop posílá opět mladý Zdenda, ke kterému se asi po třech zblokovaných střelách míč odrazil, přesně k tyči. Záměrně píšu mladý, neboť v té chvíli už jsme hráli tradičně na tři útočníky, kdy dvojici mladíků doplňoval ještě starý Zdenál. Domácí si v prvním poločase vypracovali jedinou šanci, ale mužstvo podržel skvělým zákrokem Roman Junek. Druhou půli, kdy jsme hráli do kopce a proti silnému větru, jsme zahájili opět velmi dobře a po pěti minutách vsítil pátou branku. Po sérii narážeček ve středu hřiště uklidil míč přesně za tyč kapitán Míša Najman. Vzápětí jsme ještě trefili po hlavičce mladého Zdendy břevno, ale to bylo z naší strany vše. Domácí hru vyrovnali a vypracovali si několik vyložených šancí, ale buď skončili na vynikajícím Junkovi nebo na své nemohoucnosti vstřelit branku a taky neměli štěstí, neboť za našíám golmanem se třikrát zatřáslo břevno a jednou tyč. My jsme mohli přidat další branky z brejků, ale zejména střídající Tomáš Hampl si nechal střelecké kopačky v šatně. Škoda, v závěru jsme přeci jen domácím umožnili výsledek alespoň kosmeticky upravit, když se trefil pohotově kanonýr Pohořelý. Z Vítězné si tak odvážíme překvapivě vysoké, ale zcela zasloužené vítězství. Hra zejména v prvním poločase byla excelentní. Pánové super !! Utkání s přehledem sobě vlastnímu odřídil Míra Seidel, na čárách byli rovněž velmi objektivní Aleš Tryzna a domácí laik Jirka Pohořelý. Jedinou vadou utkání tak byla jen neskutečně pomalá obsluha v místním kiosku ....

Program 38.týden

18. září 2012 v 9:20 | Jan Lukeš |  Aktuality

"Čau, až zítra půjdete na trenink,tak zkuste doma vzit věcí kterých se chcete zbavit,jako jsou třeba: dresy,šály,plakáty a pod. .. dáme něco do kupy a trošku si ten kiosek zabydlíme ;-) Dík Jarda"

18.9.2012 trénink A+B od 18.00h, sraz v 17.45h - ÚČAST NUTNÁ!!

21.9.2012 trénink A+B od 18.00h, sraz v 17.45h

22.9.2012 mistrovské utkání Sokol Vítězná vs. FK Dolní Kalná "A"od 16:30h, sraz hráčů v 15:30h

NOMINACE "A" : Junek, Tauchman st., Bartoš M., Dědek, Smetana, Nosek J., Kodýtek V., Najman, Ježek M., Ježek D., Jiřička J., Hampl T., Tauchman ml., Kalenský

23.9.2012 mistrovské utkání FK Dolní Kalná "B" vs. Jiskra Lampertice od 16:30h, sraz hráčů 15:30 na hřišti

NOMINACE "B" : Porkert, Drinka, Vaněk T., Kodýtek A., Sobotka, Navrátil ml., Dressler V., Lukeš M., Lukeš J.,Nosek M., Šulc S., Navrátil st.

OMLUVENI JSOU : Bartoš V., Jiřička T., Lejdar, Šus

FK Dolní Kalná : Spartak Pilníkov

18. září 2012 v 9:18 | Tomáš Navrátil |  Mladší žáci
FKDK-Pilníkov 5:2 a 10:3
branky:Tauchman 2,Kandra 2,Zapadlo 2,Kalenský 2,Navrátil 2,J.Šimůnek 2,Ja.Ježek 2,M.Šimůnek
rozhodčí: Jan Lukeš
diváků: 40
Naši mladíci sehráli dvě vynikající utkání, na jejich kombinační akce na minimum doteků je skutečně radost pohledět. Soupeř byl kvalitní, o to více takovýto výkon těší. K tradičním oporám se přidali i ostatní a výsledek mohli vidět přítomní diváci. Kluci paráda, jen tak dál !!

FK Dolní Kalná : Jiskra Kocbeře

18. září 2012 v 9:16 | Tomáš Navrátil |  Mladší žáci
FKDK-Kocbeře 9:2(3:1) a 6:1(2:0)
branky: Tauchman 6, Lev 4, Navrátil 3, Honza Šimůnek 2
rozhodčí: Navrátil
diváků: 40

Naši hráči předvedli výborný výkon plný parádních fotbalových kombinací a v obou utkáních zaslouženě zvítězili. Soupeř, kooperující s RSCM Rozkoš(Česká Skalice) se sice snažil, ale na naše rozjeté mladíky to nestačilo a od vyššího přídělu ho zachránil vynikající golman. Kluci přítomným divákům ukázali, že kvalitu z tréninků jsou schopni přenést do samotného zápasu a že se toho už hodně naučili. Stínem zápasů bylo zranění Vojty Dresslera, který má pochroumaný nárt a dostal berle. Přejeme mu brzské uzdravení.

FC Libotov : FK Dolní Kalná

18. září 2012 v 9:14 | Tomáš Navrátil |  Mladší žáci
FC Libotov-FKDK 2:7 a 1:10
branky: Martin Tauchman 4,Jirka Ježek 3,Dan Navrátil 3,Honza Šimůnek 3,Míra Stránský,Míša Šimůnková,Denis Horák,Vojta Dressler

Naši mladíci sehráli dvě vynikající utkání, místy až o dvě hlavy vyšší domácí borce přehráli krásným kombinačním fotbalem a zaslouženě k velké radosti hostujících diváků zvítězili. Hrálo se na výborně připraveném trávníku (to nebylo dříve zvykem) za ideálního fotbalového počasí, pod taktovkou rozhodčího Mlynáře a za přihlížení asi pětdvaceti diváků, z toho bylo dvadvacet z Dolní Kalné (bukoviňáci se snad neurazí). Kluci a Míšo, jen tak dál !!

3.turnaj (Pilníkov)

18. září 2012 v 9:12 | Tomáš Navrátil |  Přípravka
Pilníkov-FKDK 2:4
branky:Navrátil,Ja.Ježek,Kalenský,Dressler

V utkání jsme byli lepším týmem, nejprve jsme sice prohrávali 2:0, když domácí využili ojedinělý brejk a poté proměnili penaltu. Ještě do přestávky jsme však vyrovnali a ve druhé půli výsledek zaslouženě otočili. Vzhledem k naší převaze a množství šancí je výsledek pro domácí milosrdný. Ale my na výsledky tolik nehledíme, nás těší hrá, jakou se hráči prezentují. A ta byla výborná.

FKDK-Bílá Třemešná 10:2
branky:Dressler 4,Ja. Ježek 3,Dyntar 2
ŽK: Dressler (nesportovní chování-udělal kličku golmanovi,lehl si a dal do prázdné gól hlavou)

Rozhodčí: Zajíc

I druhé utkání jsme hráli výborný fotbal, soupeř měl taky několik šancí, ale vzadu hrál prim Míra Stránský. Předvedli jsme opět spoustu parádních fotbalových akcí, po kterých jsme soupeři vstřelili deset branek. Kluci zaslouží velkou pochvalu, jejich výkon ocenili všichni přítomní diváci. Kuriozitou bylo zvířecí představení rozhodčího s naším asistentem. Ježek-Zajíc.

2.turnaj (Bíla Třemešná)

18. září 2012 v 9:11 | Tomáš Navrátil |  Přípravka
FKDK-Bílá Třemešná 4:1(2:0)

branky: Dressler 2, Kalenský, Stránský

FKDK-Lánov 6:1(3:1)

branky: Šimůnek 2, Žejdlík, Kalenský, Dressler, Jak. Ježek

Našim mladíkům se turnaj vydařil a po výborných výkonech si odvezli dvě zasloužená vítězství.

1. turnaj (Dolní Kalná)

18. září 2012 v 9:09 | Tomáš Navrátil |  Přípravka
FKDK-Bílá Třemešná 10:3 branky:Šimůnek 2, Mazánek 2, F.Lev 2, Navrátil, Dressler, Kalenský, Stránský

Žacléř-Bílá Třemešná 4:0

FKDK-Baník Žacléř 7:2 branky: Navrátil 3, Kalenský 2, Dressler 2

sestava: Junek-Stránský,Šimůnek,Ježek,Navrátil,Šimůnková,Dressler,Kalenský,Plecháč,Lev,Mazánek,Dyntar,Korda trenéři:Zdeněk Plecháč, David ježek, Pavel Ježek

(delegovaný rozhodčí Zajíc se bez omluvy nedostavil) Diváků: 40 Úvodní turnaj se domácím mladíkům povedl. Nejen že oba své zápasy vyhráli, ale potěšil hlavně předvedený výkon. Za řadu akcí by se nemuseli stydět ani ligoví fotbalisté. Parádní góly, souboje 1:1, kombinace na minimum doteků, to vše bylo k vidění v podání domácích borců v zamračeném sobotním dopoledni. Trenéři své svěřence chválí, jen tak dále pánové.

Sokol Malé Svatoňovice : FK Dolní Kalná "B" 0:5 (0:1)

18. září 2012 v 8:01 | Jan Nosek |  "B" mužstvo

Branky: Kalenský,Kodýtek V. 2,Nosek,Lukeš M.
Rozhodčí: Mahrla
Diváků: 60

Sestava FKDK "B" : Porkert - Dědek,Vaněk,Nosek J.,Drinka - Sobotka (54.Lukeš J.),Kodýtek A.,Nosek M.(78.Ježek M.),Lejdar(71.Šulc) - Kodýtek V.(69.Lukeš M.),Kalenský

Celé mužstvo zahrálo velmi dobře a hlavně zodpovědně, což byl velký rozdíl proti zápasu v Černém Dole. Navíc je podle mě jen dobře, že kouč a "čukrt" postavili opravdu Béčko, i když měli možnost tam postavit Honzu Smetanu i Milana Ježka. Určitě se nikdo z nich neurazil, že nehráli... Výsledek je pro domácí asi trochu krutý, takový rozdíl mezi mužstvy opravdu nebyl, ale tentokrát jsme byli opravdu velmi produktivní, zatímco domácí ze tří dobrých šancí nedali nic.

FK Dolní Kalná "A" : FC Lánov 6:3 (0:2)

18. září 2012 v 7:59 | Jan Lukeš |  "A" mužstvo

Branky: V. Kodytek 3 (1.z pen.), Tauchman ml. 2, D. Ježek - Havránek 2 (1 z penalty), Schliegsbier
Rozhodčí: Mlynář,Čapek,Navrátil
ŽK: 2:1. Diváků: 110

Sestava: Junek - Bartoš V. (46.Kodýtek V.),Tauchman,Smetana,Navrátil ml. - Jiřička(78.Kalenský),Ježek M.,Najman,Bartoš M. - Ježek D.,Tauchman ml.

V prvním poločase se hrálo podprůměrné utkání, hosté využili po chybách domácí obrany skvělé kopací techniky Havránka k dvoubrankovému náskoku, domácí se do šance nedostali prakticky vůbec a své fanoušky svoji naivní hrou pořádně namíchli. Druhá půle byla ale úplně o něčem jiném. Domácí prostřídali, což se výrazně projevilo na ofenzivní kvalitě hry a během patnácti minut otočili výsledek na 4:2. Zejména přítomnost bojovníka Víti Kodytka, který vstřelil svůj první hatrick v kalenském dresu, byla velice znát. Poté sice hosté snížili, ale žádné drama se nekonalo, naopak, kalenští přidali další dvě branky a závěr utkání proměnili v exhibici. Diváci se ve druhém poločase skvěle bavili, v takovýto obrat věřil málokdo. Mělo by to však pro naše borce být ponaučení.

Program 37.týden

11. září 2012 v 14:44 | David Sobotka |  Aktuality
POZOR ZMĚNA ČASU ZAČÁTKU TRÉNINKU!!!!!

11.9.2012 trénink A+B od 18.00h, sraz v 17.45h - ÚČAST NUTNÁ!!

14.9.2012 trénink A+B od 18.00h, sraz v 17.45h

15.9.2012 mistrovské utkání FK Dolní Kalná "A" vs. TJ FC Lánov "A" od 17h, sraz hráčů v 16h

NOMINACE "A" : Junek, Navrátil ml., Smetana, Tauchman st., Bartoš M., Bartoš Vl., Hampl T., Najman, Ježek M., Ježek D., Jiřička T., Jiřička J., Tauchman ml., Kodýtek V.

9.9.2012 mistrovské utkání TJ Sokol Malé Svatoňovice vs. Dolní Kalná "B" od 17h, sraz hráčů v 15.30h u Sokolovny

NOMINACE "B" : Porkert, Lukeš J., Drinka, Dědek, Lejdar, Šus, Sobotka, Kodýtek A., Kalenský, Lukeš M., Dressler V., Šulc S.,Nosek M., Nosek J.

Žádám hráče o dochvilnost nejen na trénink, ale i na zápas!!

Diváků: 40

Sestava : Porkert - Lejdar,Šus,Smetana,Drinka - Kodýtek A.(77.Lukeš M.),Nosek J.,Navrátil ml.,Sobotka - Kalenský (68.Lukeš J.),Tauchman ml.(83.Jiřička)

Jednoznačný výsledek,který však rozhodně neodpovídá průběhu zápasu. Domácí během prvních 10ti minut využili všechny svoje šance a brzo vedli 3:0.Hosté v útočné snaze také nezaháleli,ale odměnou jim bylo pouze korigování Honzou Noskem na 3:1. Šancí na vyrovnání a zdramatizování prvního poločasu bylo více než požehnaně a to hlavně v podobě šancí Pepy Kalenského,který si ani se dvěma 100% příležitostmi nedokázal poradit.Po změně stran se již v 48. minutě kopala penalta (dle mého soudu nesmyslná) proti domácím,kterou však Tomáš Navrátil neproměnil. Zato domácí si se stejnou výhodou o dalších 5 minut později poradili a tím v podstatě stvrdili,že kalenská rezerva domů body nepoveze. V závěru zápasu ještě černodolští navýšili skóre a poslali domů Kalnou s potupným debaklem. Vítězství domácích bylo naprosto zasloužené,když hostům uštědřili impozantní lekci z produktivity.

Dolní Kalná "B" - Svoboda n. Ú. 1:5 (0:1)

11. září 2012 v 11:47 | Tomáš Navrátil |  "B" mužstvo
FKDK"B"-Svoboda n.Ú. 1:5(0:1)

branka: Tauchman
rozhodčí: L.Říha

Vyrovnané utkání, ve kterém hosté využili rychlých brejků do dezorientované domácí obrany a vstřelili pět branek, zatímco územní převaha domácích se stereotypním nakopáváním vysokých míčů, které v klidu posbíral téměř dvoumetrový brankář hostí, k ničemu nevedla. Hosté s úplně obměněným kádrem plným místních odchovanců a již bez trutnovských exdivizionářů vyhráli zcela zaslouženě. Domácí propadli pouze výsledkově, herně to zas tak hrozné nebylo, jak nasvědčuje výsledek, ale výrazně se musí zvýšit ofenzivní kvalita. Tu přinesl jen střídající mladý Koudelka, ale to už bylo pozdě ....