Listopad 2012

Na co se můžete těšit při konci kalendářního roku ?

29. listopadu 2012 v 13:03 | Tomáš Navrátil,Jan Lukeš |  Aktuality

Úterý 25. prosince - již tradiční sváteční fotbalový turnaj "Sokolka Kap 2012" , městská hala Hostinné od 8:00. Maximální počet přihlášených týmů 10. Přihlášky přijímá hlavní pořadatel David Sobotka.

Pátek 28. prosince - nohejbalový turnaj mužů v sokolovně - čas a systém turnaje bude upřesněn. Pokud bude hodně hráčů, 9-13
budou hrát mladíci (do 30 let), 13-do večera pak 30+

Sobota 29. prosince - od 9.00 hodin sportovní dopoledne naši přípravky a žáků (dovednostní soutěže, turnaj dvojic ve fotbale)

Mládež trénuje v sokolovně v D.Kalné PO 16.30-18, ST 18-19.30 a PA 16.30-18, navíc po novém roce každou neděli 10-12 hala v Nové Pace.

Muži mají zatím volno, plán přípravy a zhodnocení sezony hledejte v rubrice zimní příprava.

19. ledna - výročka FK Dolní Kalná,restaurace Pod Farou
26. ledna - fotbalový ples

Zhodnocení podzimu a plán přípravy na zimu 2013

29. listopadu 2012 v 13:01 | David Sobotka
Než zkazím klukům náladu programem zimní přípravy, chtěl bych napsat několik vět k podzimu … Začnu velkým díkem
Jardovi "Matelovi", který se zhostil funkce trenéra, asistenta, druhého trenéra, nebo jak tomu říkat, naprosto na jedničku a při mé pracovní vytíženosti dokázal s klukama pravidelně trénovat!!
Asi bych mohl teď pokračovat samou chválou, jelikož třetí místo se ztrátou jaká je, není do jarní části úplně k zahození... dále skóre 54 ku 24 je oku lahodící a v podstatě nenaznačuje nic jiného než skvělý útok a dobře hrající obranu a v neposlední řadě i skvělého gólmana :-) …. to vše samozřejmě i díky zázemí našeho dolnokalenského fotbalu, jelikož máme téměř neomezené možnosti nějak potrénovat kdykoliv a kdekoliv.
Na druhou stranu, aby nevypadalo vše úplně ideálně, tak mohlo být ještě o něco lépe, kdybychom neodflákli několik zápasů (asi je nemusím připomínat), či nechodili na některé tréninky v letních měsících v počtu hráčů takovém, že nebylo pomalu možné kopnout si ani báčko :-(
Ale to holt asi k okresnímu fotbalu patří?? Každopádně máme dost času na to, abychom nabrali sílu na jaro a poprali se o nejvyšší příčky v tabulce.Tímto všem klukům děkuju za partu jaká v Dolní Kalné je...., a pevně věřím, že jaro bude minimálně tak dobré jako podzim !!!
No a nyní k věci !!! :-))

Trénovat se bude úterý, čtvrtek, sobota …. a to leden, únor.

Úterý a čtvrtky sraz 19.30 h u Sokolovny (věci do tělocvičny) : 3,
8, 10, 15, 17, 22, 24, 29, 31.1., 5, 7, 12, 14, 19, 21, 26, 28.2.2013
- zde se bude trénovat kondice, síla, výbušnost apod....

Soboty sraz na hřišti 19.00 h (boty na běh) : 5, 12, 19, 26.1., 2, 9,
16, 23.2.2013
- zde se zaměříme na vytrvalost...

Co se týče březnového programu, tak počítám 1x týdně umělka,
1x týdně naše hřiště a nějaký ten přátelák... za včasu upřesníme.
-zde nás čeká už v podstatě pouze balón a pilování techniky ...

V případě hráčů áčka chci, aby z prvních dvou měsíců absolvovali
minimálně 18 z 25 tréninků !!!!!!!!

Slíbené soustředění dohodnu a navrhnu termíny :-)

Zazimování hřiště

15. listopadu 2012 v 6:19 | Tomáš Navrátil |  Aktuality
V sobotu 17.11.2012 od 14.00 hodin je na hřišti BRIGÁDA. Je potřeba zazimovat hřiště, kabiny a kiosek (shrabat a odvést listí, odnosit brány mimo hřiště, sundat reprobedny ze střechy, odvést dražší majetek do klubovny, vypustit vodu, zabezpečit verandu u kiosku proti sněhu, došroubovat ochranné mříže, opravit střídačky atd. Pokud tam bude minimálně dvanáct lidí, je to práce na hodinku a půl. Takže kdo můžete, přijďte pomoci. Děkuje výbor FK.
---------------------------
Společenský večer "Poslední výkop" proběhne v sobotu 1.12.2012 od 19hod. v hospodě "Pod farou".Hudbu zajistí Pavel Pafka Dvořák.Hráči,příznivci i fanoušci jsou srdečně zváni!

Starý Rokytník : FK Dolní Kalná "B" 0:2(0:0)

12. listopadu 2012 v 15:58 | Tomáš Navrátil |  "B" mužstvo
Starý Rokytník-FKDK"B" 0:2(0:0)
branky: 80.M.Lukeš, 85.Porkert

rozhodčí: Janota-Zajíc, Tandler
ŽK: 1:4
ČK: 1:1 (87.Bednář-87.Navrátil ml.)

sestava: Navrátil st.-Drinka,J.Nosek,Navrátil ml.,Dědek-M.Lukeš,M.Nosek,J.Jiřička,J.Lukeš-T.Kodytek,Porkert
Na utkání odjela kalenská rezerva bohužel pouze s jedenácti hráči, navíc až na místě se zjistilo, že Martin Bartoš je třetím hráčem ze soupisky, takže do hry musel zasáhnout i "divák" Navrátil st., který se jel na utkání bez věcí pouze podívat. Z důvodu kvalitního obědu nemohl nastoupit v poli, tak šel do brány a stabilní golman Vlasta Porkert putoval do útoku. Nakonec se to ukázalo jako ta nejlepší možná volba. První poločas byl vyrovnaný, hosté hráli "do kopce" a do zakončení se téměř nedostali. Domácí měli sice územní převahu, ale zlobili jen nakopávanými míči, ale s těmi si kalenští poradili. Stínem první půle bylo zranění domácího golmana, kterého ve snaze získat míč dojel Vlasta Porkert tak nešťastně, že musel být odvezen do nemocnice. Druhá půle již byla v režii hostí, k čemuž napomohlo i téměř čtyřmetrové převýšení domácího pažitu, který byl mimochodem, na to že je téměř polovina listopadu, ve skvělém stavu. Kalenští si vytvořili několik šancí, ale ty brankou neskončili. Domácí měli jedinou šanci, ale tu rovněž neproměnili. V závěru, kdy již jsme se pomalu smiřovali s penaltami, jsme však utkání rozhodli ve svůj prospěch. Nejpreve se trefil po rohovém kopu svého bratra na zadní tyči Míra Lukeš, o pět minut později usměrnil precizně zahraný rohový kop opět Honzy Lukeše elegantně patičkou "golman" Vlasta Porkert. V závěru se opět předvedl nejslabší muž na trávníku, sudí Janota, a po menším vzájemném konfliktu vyloučil domácího Bednáře a našeho mladého Tomáše. Vyhráli jsme zcela zaslouženě, předpokládané oslabení do jarní části soutěže ale mrzí.

FK Dolní Kalná : Sokol Staré Buky 5:1 (3:0)

12. listopadu 2012 v 15:56 | Jan Nosek |  "A" mužstvo
Dolní Kalná A-Sokol Staré Buky 5:1 (3:0)

Utkání se odehrálo na relativně solidním hlavním hřišti. Hosté, podpořeni početným a hlasitým fanklubem nastoupili bez několika tradičních opor
(Zbořil, Vilám...). Kalenští v první půlce hosty sice vyloženě nepřehráli, ale vstřelili 3 branky. První Najman po pěkné kombinaci s Hamplem, druhou D. Ježek po důrazném napadání, kdy využil chyby hostující obrany a brankaře, a třetí J.Jiřička z penalty po faulu matadora Gabrleho na Hampla, což faulující hráč těžce nesl. Druhá půle byla zpočátku vyrovnaná, hosté poté využili svoji silnou stránku - rychlý brejk - a Záplata přehodil Junka a snížil. Dlouho jsme ale s odpovědí nečekali a Zd. Tauchman ml. využil konečně svoji třetí velkou šanci. Utkání se díky několika tvrdším zákrokům zbytečně vyhrotilo, někteří hráči Starých Buků začali komentovat cokoli, co rozhodčí pískl a hrozilo, že při nějakém "zatmění" dojde k ošklivému zranění. K tomu došlo po nesmyslném ataku hostujícího hráče na V. Kodýtka, kterého u lajny strčil na zábradli. Naštěstí Víťa střet hlavy a zábradlí přežil ve zdraví a následně se hostům odvděčil nejlepším způsobem - vstřelil po krásném průniku J. Jiřičky poslední branku zápasu. Utkání odřídilo trio rozhodčích z Jičínska, podle mého názoru velmi slušně. Kuriozitou zápasu byla asi 20 minutová divadelní vložka hostujícího Gábrleho s domácími fanoušky, kdy si obě strany peprně vyměňovaly názory, co si o sobě myslí. Ale i kvůli tomu se hraje fotbal. Áčko zakončilo podzimní sezonu velmi dobrým výkonem a skončí po podzimu nejhůře třetí.

FK Dolní Kalná "B" : Spartak Pilníkov 5:2 (0:1)

12. listopadu 2012 v 15:51 | Tomáš Navrátil |  "B" mužstvo
FK Dolní Kalná B - Pilníkov 5:2 (0:1)

Branky: V. Kodytek 2, J. Jiřička 2, Hampl - Ruml, Kratochvíl
Rozhodčí: Havlík-Gernát,Mrkvička
Bez karet
Diváků: 65

Utkání bylo sehráno na dobře připraveném náhradním hřišti, v první půli se hrálo vyrovnané utkání s územní převahou domácích, Ti ovšem svoje vyložené šance neproměnili a tak je potrestal v závěru poločasu z brejku rychlonohý Ruml. Ve druhé půli provedli domácí trenéři zásadní změnu, když do útoku vysunuli Víťtu Kodytka a do hry poslali mladého Navrátila. Kalenští zlepšili domácí pohyb, zpřesnili přihrávku a během šesti minut druhé půle výsledek po pěkných akcích a následných brankách otočili. Soupeř poté odpadl a domácí přidali v polklidu další branky a zasloužené zvítězili. Hostům se podařilo výsledek v závěru jen korigovat.

Sokol Kunčice-FK Dolní Kalná "A" 4:7(2:2)

12. listopadu 2012 v 15:49 | Tomáš Navrátil |  "A" mužstvo
Sokol Kunčice-FKDK"A" 4:7(2:2)

branky: Z.Tauchman ml.3,Z.Tauchman st.,M.Najman,D.Ježek,J.Jiřička
rozhodčí: Čapek
diváků: 50

sestava: Junek-V.Bartoš,Tauchman st.,Smetana(67.J.Jiřička),Navrátil-M.Bartoš,Najman,M.Ježek,V.Kodytek-D.Ježek,Tauchman ml.

Na velmi těžkém terénu se hrálo zásluhou obou týmů dramatické utkání, kterému nechybělo vůbec nic. Nasazení, důraz, krásné fotbalové akce, parádní branky. Naši hráči působili na blátivém terénu "lehčím" dojmem a zaslouženě zvítězili. Nejlepším naším hráčem byl mladý Zdenda, který nejenom že dal tři branky, ale na tři ještě příhrál. Zejména poslední branka po rodinné spolupráci syna a otce Tauchmanů stála za to. Utkání odřídil velmi dobře sedmnáctletý rozhodčí Čapek z Trutnova.

Program 45.týden

6. listopadu 2012 v 17:47 | Jan Lukeš |  Aktuality
!!! POZOR - Možnost treninku v pátek 9.11. od 19hod na umělce ve Studenci! min účast 10 lidí -> potvrďte účast v komentářích !!!

6.11.2012 trénink A+B v Sokolovně od 19.30 h, sraz 19.20 h !!!!

9.11.2012 trénink A+B v Sokolovně od 20.00 h, sraz 19.45 h !!!!

10.11.2012 mistrovské utkání FK Dolní Kalná "A" vs. Sokol Staré Buky od 14.00 h

- sraz 13.00 h na hřišti

NOMINACE "A" : Junek, Tauchman st., Navrátil ml., Bartoš M., Bartoš Vl., Smetana, Najman, Ježek M., Hampl T., Kodýtek V., Jiřička J., Tauchman ml., Ježek D.

11.11.2012 mistrovské utkání Starý Rokytník vs. FK Dolní Kalná "B" od 14.00 h

- sraz 12,30 h u sokolovny

NOMINACE "B" : Porkert, Drinka, Nosek J., Nosek M., Lukeš J., Lukeš M., Kodýtek A., Běhounek, Lejdar, Vaněk, Dědek, Šulc S.