Únor 2013

Program 9.týden

25. února 2013 v 13:19 | David Sobotka |  Aktuality
Reportáž ze ZIMNÍHO SOUSTŘEDĚNÍ 2013 najdete ZDE

26.2. trénink A+B sraz 19.30 u sokolovny (věci do tělocvičny)

28.2. trénink A+B sraz 19.30 u sokolovny (věci do tělocvičny)

2.3. trénink A+B sraz ve 10.00 na hřišti (věci na běh)


Účast všech hráčů "A" týmu nutná !!!!


Mládež :

3.3. turnaj st.přípravek v Nové Pace (D.Kalná,Vrchlabí,B.Třemešná,Rtyně-Úpice,Martinice,Studenec) odjezd v 7.25 od sokolovny.

Páteční trénink (1.3.) je až od 17.45 (dříve je sokolovna obsazena prodejci textilu), sraz v 17.40 !!

Turnaj ml.žáků v N.Pace 24.2.2013

24. února 2013 v 15:27 | Tomáš Navrátil

Turnaj mladších žáků, 24. února 2013
Sportovní hala ZŠ Husitská, Nová Paka
Pořadatel FK Dolní Kalná

Základní část - každý s každým

8.30 Dolní Kalná-Martinice 4:2 Navrátil 3, Tauchman
8.50 Vrchlabí-Miletín 4:3
9.10 Dolní Kalná-Vrchlabí 0:4
9.30 Martinice-Miletín 0:4
9.50 Dolní Kalná-Miletín 1:6 Tauchman
10.10 Vrchlabí-Martinice 4:0

Play-off

10.30 první se čtvrtým Vrchlabí-Martinice 10:0
10.50 druhý se třetím Miletín-Dolní Kalná 1:3 Navrátil, Horák, Šimůnek J.
11.10 poražení o 3. místo Miletín-Martinice 7:1
11.30 vítězové o 1. místo Vrchlabí-Dolní Kalná 1:2 Tauchman, Navrátil


Nejlepší střelec: Pavel Horáček (Miletín) 15 gólů
Nejlepší brankář: Erik Chleborád (Vrchlabí)
Nejlepší hráč: Daniel Renner (Vrchlabí)

Program 8.týden

19. února 2013 v 8:32 | David Sobotka |  Aktuality
Reportáž ze ZIMNÍHO SOUSTŘEDĚNÍ 2013 najdete ZDE

19.2. trénink A+B sraz 19.30 u sokolovny (věci do tělocvičny)

21.2. trénink A+B sraz 19.30 u sokolovny (věci do tělocvičny)

Přípravná utkání :

sobota 23.2. - UT Trutnov, FKDK-MFK Trutnov"B", výkop v 16.00, odjezd od sokolovny v 14.55, sraz ve 14.45 !!! ZRUŠENO !!!
neděle 24.2. - UT Trutnov, FKDK-Baník Žacléř, výkop v 17.00, odjezd od sokolovny v 15.55, sraz v 15.45 !!! HRAJE SE !!!

SOBOTNÍ NOMINACE : Junek, Bartoš V., Bartoš M., Tauchman st., Tauchman ml., Najman, Ježek M., Dědek, Navrátil ml., Jiřička J., Kodýtek V., Hampl, Běhounek, Lejdar

NEDĚLNÍ NOMINACE :Porkert, Bartoš V., Bartoš M., Tauchman st., Tauchman ml., Najman, Ježek M., Dědek, Smetana, Navrátil ml., Jiřička J., Kodýtek V., Hampl, Lukeš M., Lukeš J.


Účast všech hráčů "A" týmu nutná !!!!


neděle 24.2. - turnaj ml.žáků v Nové Pace, odjezd od sokolovny v 7.30

Zimní soustředění 204

18. února 2013 v 20:47 | Jan Lukeš |  Aktuality
Soustředění FK Dolní Kalná 2014, aneb Dvorská bouda ani napotřetí nespadla …

Středa 19.2. 2014

Rok se s rokem sešel a další soustředění dolnokalenských fotbalistů s pořadovým číslem 3 na Dvorské boudě bylo na světě. V partičce 16 nadšenců se po roční odmlce objevila i parta matadorů - a to pánové Vlastimil Bl., Vojtěch D. a Josef K. , kteří loňský ročník z nezištných důvodů vynechali.

Autobus pana Jaroslava Zelinky (tradiční autodoprava p.Jeřábka byla na nedělní odjezd zaneprázdněna) byl přistaven v 15:30 a bylo by opravdu zajímavé, kdyby byl tento čas i časem odjezdovým, ale jak sami tušíte, nebylo tomu tak. Nebyli to tentokrát bratři Miroslav a Jan L., kteří jsou pověstní nejen neustálým zahříváním lavičky "B" mužstva, ale rovněž pozdními příchody k odjezdům na venkovní utkání. Důvody pozdního odjezdu byli zcela jiné, jedním z nich byl pozdní příchod Martina B., který si z toho však nedělal velkou hlavu, ale hlavním důvodem bylo sledování olympijského závodu v rychlobruslení žen na 5000m trati v podání Martiny S., která nám na cestu do Lomu vykouzlila přímo "zlatou" náladu.

Po příjezdu do Lomu a zištném telefonátu na Dvorskou boudu se dozvídáme, že si máme od správce parkoviště vzít klíče a naši veškerou bagáž zanechat v garáži patřící Dvorské boudě. Po loňském dvouhodinovém čekání byla tato skutečnost opravdu pozitivní.
Letošní počet nadšenců nedovoloval cestu až na boudu na palubě rolby a proto nás čekal sympatický 6km výšlap.Celá skupina se nám roztrhala na několik částí, kdy paradoxně první skupinu tvořili matadoři, kteří cítili umístění až na samém chvostu, a proto vyrazili s více jak 15min náskokem. Druhou skupinu, která čítala 2 členy - Michala N. a novice v našich řadách Jana J. potkalo nemalé štěstí. Pozdější "maskot výletu" Jan J. využil svých horských zkušeností a náznakem vztyčeného palce šťastně zastavil projíždějící dodávku. Díky teplým podmínkám se dalo autem vyjet v podstatě až 2km pod Dvorskou boudu, takže toto duo otevíralo pivní účet již krátce po 17. hodině. Zbylí borci se do cílové stanice postupně trousili a jako poslední dorazili Jan L. s Davidem S.
Na programu prvního večera bylo překvapivé pití alkoholických nápojů v podobě piva, dále pak piva a v neposlední řadě samozřejmě piva. Tímto večerem byla neoficiálně odstartována neoficiální soutěž DvorboudPivex 2014, kdy účastníci soutěže měli jednoznačný cíl, a to porazit držitele putovního poháru z roku 2013 - Jaroslava J., jehož "rekord" v podobě dvaačtyřiceti vypitých piv se začal již první večer otřásat v základech. O tom, kdo se stal jeho hlavním pronásledovatelem zastřu, drazí čtenáři, na pozdější dobu. Přesto věřím, že máte své favority. Středeční večer začal ve společenské místnosti sledováním čtvrtfinálového zápasu v ledním hokeji na OH mezi Českem a USA, kdy se po prohraném duelu našich hokejistů většina účastníků přesunula do jídelny a dále holdovala příjemné náladě a úžasné atmosféře Dvorské boudy. Tento večer se jistě zapíše zlatým písmem do dějin zimních pobytů kalenských fotbalistů, jelikož si přichystal pěknou řádku povedených gagů a hlavně návštěvu legendárního norského biatlonisty Ole Vlasty Björndalena. Začnu však vtipným výstupem nové akvizice v týmu olomoucké agentury, která zaštiťuje chod Dvorské boudy. Co se týče starých známých ve formě dvojníka Zbyňka Sokola a mladšího bratra Richarda Krajča se do týmu dostala další osoba, která si po celou dobu našeho pobytu získala přezdívku "Viky". Důvod? Zcela jednoduchý - když Jan L. zasedl ke stolu a dozvěděl se, že nový číšník vyžaduje vykání od nás všech, rozhodně nás to pobavilo. Nedalo mu to a rozhodl se tuto skutečnost otestovat, tykajícně tedy oslovil Vikyho, který na to ihned vstal a se slovy: "prosil bych vykat, jak jsem tu již naznačil kolegům" , se jednoznačně zapsal na budoucí dny jakožto Viky. Sympatický večer se blížil pomalu k půlnoci a na mnohé borce padala fyzická a zejména společenská únava. Největším důkazem této skutečnosti byl Vlastimil P., jehož klížící se oči připomínali biatlonovou střelbu na právě probíhajících zimních hrách. Když pak sám dotyčný všechny přísedící vtipně dorazil hereckou etudou na téma střelba v leže, neboli "ležka", byla jeho přezdívka Ole Vlasta Björndalen na světě. Málokdo mohl tušit, že věhlasné skandování této legendy a spousta fotografií na téma biatlonová střelba bude provázet kalenské borce celý pobyt ...
Středeční večer však ještě nebyl u konce…
Poslední skupinka dopíjejících kalenských čutálistů včetně Martina B. a Miroslava L. se okolo jedné hodiny vcelku spořádaně vracela do svých pokojů. Jejich návrat byl však těsně před dveřmi pokojů přerušen. Svalnatý čtyřicátník, obývající pokoj na stejném patře vyrazil na zteč a oba výše jmenované vyzval k hlavičkovém souboji. Ano řekne se hlavičkový souboj, ve kterém by oba mladí fotbalisté měli mít jasně navrch, ale opak byl pravdou. Martin B. prohrál na plné čáře a výsledkem byl nejen prohraný souboj, ale i roztržený kořen jeho nosu. Druhý jmenovaný odešel "jen" z naraženým zátylkem. Ostuda tedy byla na světě. Ne však ostuda etická, protože hlasitější povídání opravdu nepůsobilo jako známka "dělání bordelu po půlnoci", ale ta ostuda pro kalenský fotbal a zahanbení se neznámým čtyřicátníkem, který doslova vymazal oba borce z povrchu Dvorské boudy …


Čtvrtek 20.2.

Události středečního večera měli lehkou dohru u managementu boudy, avšak pomyslným vítězem tohoto sporu byli kalenští, kteří byli "napadeni" zbytečně.
Čtenáři, kteří každoročně čtou "horské" příspěvky vědí, že každé ráno je pro všechny ubytované připravena skvělá snídaně. Nebylo tomu jinak ani letos, proto si všichni mohli náležitě naplnit své žaludky, a to přes čerstvě pečené housky, výbornou šunku či sýr, přes jogurt s lupínky nebo čokoládovými kuličkami typu Chocapic a v neposlední řadě džusem, kávou či čajem. Našli se i tací, kteří švédský stůl s těmito dobrotami navštívili 3x.
Dle loňského scénáře se ubíral i letošní harmonogram soustředění. První den se tedy jela Tour de Biere (TdB) aneb výlet na Sněžku s povinnou návštěvou všech bud. První zástavka byla tedy na Bufetu na rozcestí. Kalenští borci, mocně skandující jméno Ole Vlasta Björndalen, si jistě vychutnali poctivé pivo Kaštan 11° a v zápětí již spěchali na druhou zastávku na Výrovku. Nesmím zapomenout zmínit statistické kóty vypitých piv. Mnoho účastníků TdB načínalo svůj účet na bufetu, výjimku však tvořil Jan J., který svoji pouť začal již při snídani a na první boudě vychutnával již 4. lahodný mok. Na Výrovce došlo k opětovném rozdělení celého pelotonu. Jaroslav J., David S., Jan L., Miroslav L., Martin B., Tomáš H., Miroslav B. a Lukáš L. drželi tradici TdB a svá ústa zkrápěla výtečným Fénixem na Výrovce, načež skupina matadorů vedená Vojtěchem D. vyrazila směrem na nejvyšší vrchol naší země. Další skupina, ve které byl neustále dobře "naladěný" Jan J., se zdržela na bufetu a ostatní se vydali na boudu Luční, která byla tradiční zastávkou TdB. Na Luční boudu však nedorazili všichni účastníci na lyžích, Jaroslav J. svým běžkařským umem odepsal svoji botu a musel tedy od Výrovky pokračovat po svých. Doplnili ho však David S. s Lukášem L., kdy druhý jmenovaný šetřil svoje nedávno operované koleno. Na pláni mezi Luční boudou a Sněžkou je rovněž doplnil Jan L., který svým zuřivým běžeckým stylem doslova vykopl podrážku ze své běžkařské obuvi a musel rovněž pokračovat po svých.
Výstup na samotnou Sněžku přinesl několik kuriozit. Samotná cesta nahoru se jevila vcelku pozitivně, ale bylo jasné, že dolů to bude daleko horší. Vyvrcholením stoupání na vrchol bylo střetnutí se s partou norských nadšenců, kteří celý výšlap absolvovali buď v tričku a kraťasech nebo dokonce pouze v šortkách. Pro někoho blázni, pro někoho skupina frajerů, které jen tak někdo netroufne. Připomínám, že počasí v tento den nebylo nejchladnější, avšak vítr a teplota okolo -5°C rozhodně nepůsobí na nahé tělo příjemně. Příjemná atmosféra v objektu Poštovny na Sněžce byla doplněna příjemnou cenou 25Kč za jeden chmelový nápoj, čehož samozřejmě všichni využili sborovým nákupem 2ks/osoba. Po vrcholové fotografii, videu a nezbytném aktu nutném pro stmelování týmu se početná skupinka vydala na cestu dolů. Při cestě nahoru se mnozí smáli lidem klouzajícím se po zadku a přidržujícím se řetězů. Byli to pak přesně oni, kdo se celou cestu dolů držel zábradlí o 106 a nejedenkrát se sklouzl po zadnici. Zledovatělá cesta opravdu nedovolila jinou možnost.

Po druhé návštěvě Luční boudy už nezbyl čas na opětovnou návštěvu bud Výrovky a Bufetu na rozcestí a proto byla nucena skupina "pěších" turistů odebrat své kroky zpátky k přechodnému domovu. Za stálého skandování biatlonové legendy se jim podařilo dosáhnout cíle okolo 19:30, kdy se podávala již pouze studená večeře. To však nikomu nevadilo a po celodenním zápolení, ať už na běžkách, nohou či v popíjení rezavého moku se všichni borci, kromě Tomáše H. a Martina B. (oba syndrom HvK, Jana J. (spavá nemoc), rádi setkali u jednoho stolu a prodiskutovali jednotlivé události právě skončeného dne, když je s radostí obsluhoval Viky..

Pátek 21.2.

Plán pátečního dne? Upravit statistiky v počtu vypitých piv, dojet na Kolínskou boudu, zdolat vrchol Černé hory, odstřílet všechny položky v leže čistě, ale hlavně zpříjemnit příjezd pánů Jana N. a Jana K. tím, že směr Kolínská bouda a vrchol Černé hory pojedeme již v pátek, jelikož oba zmiňovaní, kteří svůj příjezd mají nachystaný vždy na páteční večer již dvakrát tuto trasu absolvovali, proto zněl plán jasně - nesmí tam jet potřetí za žádnou cenu.
O snídani toho bylo napsáno již dost, za zmínku stojí snad jen Jan J., který ke třem pivkům přidal i nápoj, který by mu záviděl i lecjaký Kalousek. Nejzajímavější na tomto příběhu je to, že ať tomu chceme věřit ne, Jan J. absolvoval všechny distance a nechyběl na jediném mezičase po celou dobu horského soustředění.
Vraťme se ale zpět k událostem pátečního běžkařského zápolení. Počasí si ani na tento den nepřipravilo nijak zázračnou oblohu, spíše naopak, jakoby snad vědělo, že se na horách usídlila banda alkoholiků, antiběžkařů a křiklounů, kteří ani dnes nezapomněli počastovat Vlastimila P. skandováním na jeho nově vzniklou přezdívku.
Po brzkém výjezdu z Dvorské boudy přišla bouda Lyžařská, která se nachází na úpatí Liščí hory, ze které je k boudě náramný sjezd. Tento sjezd si jistě pamatuje i letos absentující Milan J., který zde předvedl nejeden běžkařský trik a pád. Letos ho lehce napodobil Martin B., který při pokusu o skok pobavil přihlížející maminky s dětmi. Okolo 11. hodiny se kalenští běžkaři postupně začínali sjíždět na Kolínské boudě, kam jako první dorazila skupina Vlastimila Bl., který i přes svůj zvyšující se věk neztrácí elán a na běžkách je schopen strčit spoustu ostřílených borců do kapsy. Kolínská bouda nás přivítala jako vždy a to lahodným pivem, chutným jídlem a sympatickou obsluhou, která naše letošní navštívení opravdu nezapomene. Slečna Lucie, jejíž jméno bylo odhaleno zcela náhodou asi ještě dnes nechápe, jakým způsobem se seběhli události onoho dopoledne. Při zcela obyčejné komunikaci mezi Janem L. a Davidem S., kdy se oba jmenovaní vydali ven na kouřovou pauzu se událo nasledující. " Davide, máš retko? - "mám [: laky strajky:]" , "myslíš Lucky Strike (čti Lucky Strike)?", načež přichází sličná číšnice, kterou Jan J. oslovuje slovy: "Lucko, ty stříkáš?" .. dotyčná nevěří vlastním uším, rudne a zrychleným krokem odchází do kuchyně. Zvláštní asociační pochody zapříčinily opravdový trapas, který nezná mezí.
Úsměvná cesta pokračovala na vrchol Černé hory, kam dorazili všichni krom Michala N., Miroslava B., Miroslava L. a Jana J., kteří zvolili jiný směr a to do vedlejší boudy se jménem Krakonoš. Vrcholek hory nabídl příjemné stoupání, které však nebylo doplněno skvostným výhledem, jelikož mlhavé počasí parádní rozhledy nepovolilo. Zpáteční cesta přinesla další zastávku na Kolínské boudě, kde se slečna Lucie, mající již přirozenou barvu obličeje, ptala, zda-li to "hovado" přijde ještě jednou. S negativní odpovědí byla očividně spokojena a pokračovala v nošení piva na náš stůl.
Zpáteční cesta přinesla povinnou zastávku na Lyžařské boudě a již obligátní noční zpětný výstup na Liščí horu v lehce podroušeném stavu. Všichni borci však i tuto zkoušku zvládli a v pořádku se vrátili na "základnu". Zde již čekali dva poslední příjíždějící - a to Jan Becherowski Utopenec Kalousek N. a pro změnu další Jan tentokrát však s přídomkem "K." Oba již několik hodin seděli u rezavého moku a očekávali příjezd kalenské běžecké eskadrony. V pokračování klidného večera přispěl i Jan J., který málem zapadl do skupinky dětí, které přijeli za zimní tábor. V rámci seznamovacího večera se totiž všechny děti navzájem seznamovali a představovali. Jan J. sedící v hloučku dětí se užuž představoval také. Představení se formou "ahoj, jsem Honza, mám rád pivo a becherovku" by však na 8-10leté děti nemělo určitě dobrý dojem, proto se raději nepředstavoval.

Sobota 22.2.

Předposlední den se na partu maníků z Dolní Kalné alespoň částečně usmálo štěstí. Krakonoš si zřejmě uvědomil, že už nemá smysl trápit partu z Podkrkonošší a proto usoudil, že by mohlo částečně vylézt slunce. Polojasná obloha vykouzlila nejeden úsměv na tvářích a mohl začít poslední běžkařský výlet. Toho se nemohl bohužel zúčastnit Jan K., který ulehl s angínou a nakonec musel i Dvorskou boudu předčasně opustit. Za pár dní byl sice zdráv, avšak absenci na běžkařském výletě mu jistě nikdo nevynahradí.

Prvotním plánem běžkařského putování byl výjezd na Pláň, což by však znamenalo, jak podotkl zkušený krkonošský matador - Vlastimil Bl., že bychom sjeli dost výškových metrů a že by v nižších polohách mohlo být počasí opačnějšího charakteru, či-li oblačno. Vydali jsme se tedy opět směrem na Luční boudu, což byl opravdu skvělý nápad. Počasí nabídlo fantastické rozhledy a to ať už na Sněžku či daleké pohledy na krkonošské hřebeny. Celý peloton tentokrát opět nevydržel pohromadě a to, když skupinka "unavenců" vedená Davidem S. zůstala na Luční boudě a druhá skupina vedená knížetem Becherowskim a krkonošským matadorem, se vydala po polské straně směrem ke Špindlerovce. Ten, kdo tuto příjemnou cestu neabsolvoval, mohl jen litovat. Parádní výhledy do Polska a mnohem dál, přinesly opravdové potěšení a zadostiučinění těm, kteří čekali na pěkné počasí. Famózní výlet byl zakončený na Boudě na rozcestí, kde se sešli obě skupiny a originálním způsobem dostali na kolena paní Mirku. Paní Mirka, sympatická dáma slovenského původu, která již několik let´obsluhuje na bufáči, nemohla kolem šesté hodiny večerní věřit svým očím a vlastně spíše uším. Parta nadšenců, která již byla lehce omámena zlatým mokem ne a ne opustit daný lokál. Standardní zavírací doma 18:00 nebyla zdaleka dodržena a to jen díky tomu, že Mirka odejít prostě nemohla. Při skandovaných pokřicích "my tu Mirku stejně milujem!" a "řekněte M, řekněte I, řekněte R, řekněte K, řekněte A, řekněte MIRKA! MIRKA!! MIRKA!!!" zkrátka nemohla nic víc, než nosit půllitry na stůl. Ostuda? V žádném případě drazí čtenáři. Věřím, že podobnou show na "bufáči" ještě jakživ nezažili. Lichvářem večera se stal Miroslav L., který dostal kupón v hodnotě 200Kč od Vojtěcha D., který chtěl podpořit alkoholismus kalenského fotbalu, avšak první jmenovaný v momentě , kdy se tato informace vyplavila na povrch, popíjel již druhé pivo zakoupené z onoho kupónu a svými gesty naznačoval, že je ve všem nevinně.

Poslední "večer na základně" byl před námi a nás nečekalo nic jiného než opět tradiční biliárový turnaj, který měl svého velkého favorita. Navrátivšího se Vojtěcha O'Dressullivana, který nenechal nikoho na pochybách a dokráčel si pro jasné vítězství. Ostatní borci museli jednoduše smeknout před takovýmto comebackem. Jakožto večer tak i celé soustředění kalenských fotbalistů se pomalu blížilo ke konci. Jediným hráčem, kterému se podařilo"skórovat", se stal Tomáš H., když po urputném zápolení se po třech večerech konečně prosadil. Radost nám přinesl i "Viky Netykavka", ze kterého se vyklubala obyčejná bytost bez "vykací" nutnosti. Důvodem onoho vykání byla podmínka od jeho přítelkyně, která doporučila svému příteli vykání z důvodu zcela prostého. S kýmkoli si "Viky" potykal, s tím se taky pěkně spravil. S námi se mu to tedy povedlo až poslední večer .. a to přátelé náramně!

Neděle 23.2.
Jak dopadl DvourBoudPivex 2014? To mělo rozluštit nedělní ráno. Když však David S. zjistil, že se dělí o první místo s Janem J., nelenil a příkladně rozsekl - jasným pokynem dal Janovi najevo, že se nehodlá jako trenér stat vítězem této soutěže. 2 piva tedy pro Jana J. a tím i jeho celkový triumf. Hodnota se zastavila na čísle 53, druhé místo obsadil David S. (51) a třetí Jan L. (48).
Jak už to tak bývá, tak všechno jednou končí. Úžasné soustředění, který tak, jako každý rok stálo opravdu za to vstupovalo do poslední kapitoly. Vydatná snídaně, povinné sbalení kufrů a sjezd na běžkách do Lomu byl na pořadu dne. Snad jen jednu věc je potřeba zmínit. Tak jak se chovalo počasí před naším odjezdem, tak se chovalo i po našem odjezdu - azurro, parádní viditelnost a příjemné teploty. Jakoby Krakonoš tušil, že harmonická rovnováha našich nejvyšších hor bude na pár dní narušena a proto musí jasně nakročit. To ale kalenské mrzet nemuselo, protože i s Krakonošovým nepřispěním si všichni do jednoho pobyt užili a rozhodně na něj budou dlouho vzpomínat. Stejně tak bude pán hor vzpomínat na tu bandu čutálistů, kteří jsou po roční pauze opět zpět.Lukša
Videoklip s fotografiemi - ZDE

Turnaj st.přípravek v Nové Pace 17.2.

17. února 2013 v 16:40 | Tomáš Navrátil

Turnaj starších přípravek (2002 a ml.) 17.2.2013 v Nové Pace
Pořadatel FK Dolní Kalná

Rozpis zápasů - základní část

8.15 Dolní Kalná-Studenec 1:1 Kalenský-D.Jandura

8.28 Rudník-Kocbeře 1:0 Čáp

8.41 Vrchlabí-Žacléř 2:1 Jirsa, Hampl-vlastní

8.54 Dolní Kalná-Rudník 1:0 Dressler

9.07 Studenec-Žacléř 3:1 T.Jandura, D.Jandura, Švandrlík-Birka

9.20 Kocbeře-Vrchlabí 0:1 Hampl

9.33 Rudník-Studenec 0:2 Švandrlík, D.Jandura

9.46 Vrchlabí-Dolní Kalná 1:2 Štefan-Navrátil, Dressler

9.59 Žacléř-Kocbeře 5:3 Birka 3, Hradecký 2-Kreibich 2, vlastní

10.12 Rudník-Vrchlabí 0:2 Hawel, Hladík

10.25 Studenec-Kocbeře 3:0 Birka 2, vlastní

10.38 Dolní Kalná-Žacléř 1:2 Hradecký, Birka

10.51 Vrchlabí-Studenec 2:4 Jirsa, Hawel-D.Jandura 3, T.Jandura

11.04 Rudník-Žacléř 1:2 Čáp-Birka 2

11.17 Kocbeře-Dolní Kalná 0:2 Navrátil, Dressler


11.32 zápas o 5. místo Rudník-Kocbeře 0:2 Matoušek, Pracný


Play-off

11.51 semifinále I. Studenec-Žacléř 2:0 Švandrlík, T.Jandura

12.07 semifinále II. D.Kalná-Vrchlabí 1:1, pen.1:2 Navrátil- Štefan, rozh.pen.Jirsa

12.23 zápas o 3. místo D.Kalná-Žacléř 2:3 Stránský, Kalenský-Birka 2, Grundmanová

12.39 finále Studenec-Vrchlabí 4:1 T.Jandura 2, Synek, Exner-Jirsa

Nejlepší hráč: Tomáš Jandura (Studenec)
Nejlepší střelec: Adrian Birka (Žacléř) - 9 branek
Nejlepší brankář: Štěpán Laštovka (Žacléř)

Hodnocení turnaje:
První turnaj, který náš klub uspořádal v hale v Nové Pace, se povedl. Šest týmů z blízkého i vzdálenějšího okolí odehrálo šest až sedm zápasů, takže kluci a jedno děvče si dostatečně zahráli. Suverenním, a zcela zaslouženým, vítězem se stalo mužstvo semilského okresu SK Studenec. Studenečtí předváděli parádní fotbal plný pohybu a krásných fotbalových akcí a v turnaji šestkrát zvítězili a jen jednou remizovali. Na druhém místě skončilo jediné mužstvo, hrající krajskou soutěž, FC Vrchlabí. To na svého finálového soupeře nestačilo ani v základní části, ani ve finále, kam postoupilo až na pokutové kopy. Boj o bronz byl neskutečně dramatický a rozhodla ho jediná dívka na turnaji, Krystýnka Grundmanová, která svým životním gólem minutu a půl před koncem do sítě kalenského golmana Junka rozplesala srdíčka všech fotbalových fanoušků. Pánové, trefit poskakující balon u autové čáry přímým nártem přesně do šibenice, to se jen tak nevidí. Čtvrtá skončila "domácí" Dolní Kalná a to je zklamání. Kluci ani zdaleka nepředvedli to, co umí, a když se k tomu přidá laxnost v pohybu a až příliš individuální pojetí hry některých hráčů, asi lépe to dopadnout nemohlo. Na pátém místě skončil tým z Kocbeří, který přijel s nedostatečným počtem hráčů a tak za něho nastoupili po jednom hráči z Rudníku a ze Žacléře. Paradoxně zapůjčený hráč z Rudníku Patrik Matoušek rozhodl souboj o páté místo ve prospěch Kocbeří. Na šestém, posledním místě, skončili borci z Rudníku. Byť kluci nehráli tak špatně, na lepší umístění to partě kolem Filipa Čápa nestačilo.
Takže vítězi blahopřejeme, všem pak děkujeme za účast a za vzorné chování. Hala v Nové Pace není stavěná na komerční využití, o to více si vzorného chování a vystupování hráčů ceníme. Budeme se těšit na další podobné turnaje.
Chtěl bych poděkovat všem, kdo se o průběh zdařilého turnaje zasloužili. Předně hlasateli Karlu Navrátilovi, který nepřetržitě informoval o výsledcích, střelcích, vedl evidenci střelců a další statistiky. Rozhodčímu Honzovi Lukešovi, který nám ochotně vypomohl a odpískal dvě třetiny zápasů. Dále pak děvčatům Vlaďce a Káťe za přípravu občerstvení a obsluhu v kiosku.
Fotbalu zdar-Tomáš Navrátil, hlavní pořadatel turnaje

Přípravné zápasy mužů FK Dolní Kalná + program 7.týden

10. února 2013 v 21:33 | Tomáš Navrátil |  Aktuality
12.2. trénink A+B sraz 19.30 u sokolovny (věci do tělocvičny)

14.2. trénink A+B sraz 19.30 u sokolovny (věci do tělocvičny) - zrušeno z důvodu Sparta vs. Chelsea !!

16.2. trénink A+B sraz v 15.00 na hřišti (věci na běh)


sobota 23.2. - UT Trutnov, FKDK-Tatran Hostinné, výkop v 16.00, odjezd od sokolovny v 15.00
neděle 24.2. - UT Trutnov, FKDK-Baník Žacléř, výkop v 17.00, odjezd od sokolovny v 16.00
neděle 10.3. - UT Nová Paka, FKDK-Martinice, výkop v 15.00, odjezd od sokolovny ve 14.00
neděle 17.3. - UT Nová Paka, FKDK-Nová Ves nad Popelkou, výkop v 15.00, odjezd od sokolovny ve 14.00

Program 6.týden

3. února 2013 v 15:48 | David Sobotka |  Aktuality
Mládež trénuje dle rozpisu v rubrice " Zimní příprava 2013 - mládež " - AKTUALIZOVÁNO!

Muži A+B :

5.2.2013 - trénink A+B, sraz v 19.30 h u Sokolovny (věci do tělocvičny)

6.2.2013 - v 15.15 h sraz u Sokolovny a v 15.30 h odjezd do lomu do Strážného, odkud si dáme 7 km výšlap na Dvorskou Boudu, kde večeří začneme čtyřdenní soustředění. V podstatě celé tyto čtyři dny, resp. tři, jelikož v neděli po snídaní v klidu vyrazíme dolů, strávíme na běžkách. Dle informací jsou trasy skvěle připraveny, tudíž nás čekají myslím si nezapomenutelné parádní výlety po hřebenech Krkonoš :-) Čeká nás opět skvělá tamní kuchyně a pivečko, turnaj ve stolním fotbálku, turnaj v kulečníku, no a byla nám za poplatek (100,-/os./hod) nabídnuta nově zrekonstuovaná sauna. :-) Pro ty co se vymluvili (omluvili), slibovali a nakonec se neozvali a i ty kteří ani nereagovali na info sms, tak pro ty samozrejmě budeme každý náš krok dokumentovat, aby věděli o co přišli :-)) Nyní k rozdělění pokojů (již tradičně jsme to udělali za Vás) :-D

4-lůžka
Jarda Jiřička, Jen Lukeš, David Sobotka, Míra Lukeš
Tomáš Navrátil ml., Tomáš Hampl, Lukáš Lejdar, Martin Bartoš

2-lůžka
Jarda Matucha, Láďa Dědek
Vlasta Bartoš, Michal Najman
Honza Nosek, Honza Korda

Toť v rychlosti asi vše, ostatní ať trénují ve vlastním zájmu indivudálně :-)
Těším se na středu ..... SKOL !!!