Červen 2013

program na 26., 27. a 28. týden

25. června 2013 v 6:41 | Tomáš Navrátil |  Aktuality
Jelikož o víkendu všechny mistrovské soutěže skončily, hráči si užívají zaslouženého volna. Vyjímkou je však "B" mužstvo mužů, které sehraje ještě v sobotu, 29.6., v Poříčí baráž o okresní přebor s Jiskrou Podhůří. Sraz hráčů je v 15.30 u sokolovny. Nominace bude zveřejněna v týdnu.

Děkujeme všem, kteří se organizačně podíleli na sobotním programu na našem hřišti.

Několik informací, které již jsou dnes známy:

- letní příprava A+B mužů začíná v úterý 9. července 2013 v 18.45 na hřišti, trénovat se poté bude každé úterý, čtvrtek a sobotu od 18.45 hodin, součástí letní přípravy bude i cvičenení pod vedením Petra Kesnera. Přípravná utkání budou sehrána pouze v rámci poháru (doma s B.Třemešnou, v případě postupu ještě jedno utkání). Trenéři apelují na co nejvyšší účast hráčů na tréninkcích !!

- "A" mužstvo bude hrát krajský pohár, předkolo je na programu o víkendu 27.-28. července, v sobotu 27.7. od 17.30 nám bude v domácím prostředí soupeřem čerstvý účastník 1A třídy Sokol Bílá Třemešná. V případě postupu se v prvním kole o týden později utkáme s lepším z dvojice Rudník-Lázně Bělohrad. Pokud to bude s Bělohradem (KP), bude to opět doma, pokud s Rudníkem, o místě zápasu rozhodne STK KFS

- 1.B třída zahajuje o víkendu 10.-11. srpna, a začínáme hned anglickým týdnem. V sobotu 10.8. hostíme od 17.00 FC Mladé Buky, hned ve středu 14.8. hrajeme od 18.00 opět doma s Tatranem Hostinné a v sobotu 17.8. pak zajíždíme do Rudníku, kde je výkop v tradičních 17.00. Dalšími účastníky naší skupiny "B" jsou Žacléř, Janské Lázně, Trutnov"B" a Miletín.

- letní příprava mládeže začne v pondělí, 8. července 2013, v 18.00 hodin na hřišti, trénovat se bude pravidelně každé pondělí, středu a pátek vždy od 18.00, o víkendu budou sjednána přípravná utkání

- o osudu "B" mužstva pro příští sezonu je rozhodnuto. I v sezoně 2013/14 bude hrát naše rezerva okresní soutěž III. třídy. I přes úspěch v baráži se tak na své pondělní schůzi rozhodl výbor FK (předsedou vyvolaná anketa na těchto stránkách ukázala, že o postup do vyšší soutěže mají zájem pouze dva lidé, asistent Miloš Šrajer a golman Vlasta Porkert.

- v pátek 28. června si řekli společné "ANO" hráč našeho béčka Míla Nosek a jeho dlouholetá partnerka Vendula Horáková. Na společné cestě životem jim přejeme hodně štěstí.

- příprava areálu na sobotní oslavy, sraz v 17.00 na hřišti

sobota, 22.6. - sraz všech organizačních pracovníků turnaje žáků KFS v 8.30 na hřišti
- st. přípravka jede na turnaj do Studence, sraz v 8.15 na hřišti (1. zápas s Jabloncem v 9.17)
- mistr. utkání OP Volanov-FKDK"A" od 14.00, odjezd v 12.45 od sokolovny
- mistr. utkání 3.třídy FKDK"B"-Bílá Třemešná"B" od 17.00, sraz v 16.00 na hřišti (součást sobotního
programu)

Sobotní program oslav historického postupu

FK Dolní Kalná si Vás dovoluje co nejsrdečněji pozvat v sobotu, 22.6.2013, na sportovně-kulturní zakončení fotbalové sezony 2012-2013. Tento rok byl pro náš klub velice úspěšný. Zejména bychom chtěli oslavit s Vámi všemi, tedy bývalými i současnými hráči, funkcionáři, fanoušky, obchodními partnery či hosty historický úspěch našeho prvního mužstva dospělých, které poprvé od znovuobnovení kopané v Dolní Kalné v roce 1960 postoupilo v této sezoně do krajské soutěže - 1.B třídy. Stejně tak úspěch rezervního týmu a obou mládežnických mužstev, která ve svých soutěžích obsadila první a druhé místo a dělají radost všem, kteří se kolem fotbalu v Dolní Kalné pohybují a navštěvují ho.

• 10.00 - 16.15 Finále poháru Krajského fotbalového svazu starších žáků
(10.00 hodin Sokol Třebeš - Slavoj Skřivany, 11.20 hodin Vamberk/Doudleby - Slovan Broumov,
13.10 hodin utkání o 3. místo, 14.35 hodin FINÁLE, 16.00 hodin vyhlášení výsledků)

• 16.30 - 16.45 Slavnostní otevření nového dětského hřiště ve fotbalovém areálu

• 16.45 - 17.00 Dekorování hráčů"A" mužstva a jejich přijetí do krajské společnosti místopředsedou KFS Mgr.Vladimírem Blažejem

• 17.00 - 18.50 Mistrovský zápas 3.třídy FK Dolní Kalná "B"-Sokol Bílá Třemešná "B" s poločasovým vystoupením taneční skupiny děvčat při ZŠ Dolní Kalná

• 18.55 - 19.05 Vystoupení uměleckého tělesa Bambini di Kalná pod taktovkou Vojty"Kulínského"Dresslera

• 19.10 - 20.00 Vyhodnocení fotbalové ankety včetně ocenění mládežnických mužstev

• 20.00 - ..... Posezení s živou i reprodukovanou hudbou

Rádi Vás v Dolní Kalné přivítáme, jste srdečně zváni!

program na 24. týden

11. června 2013 v 8:10 | Tomáš Navrátil |  Aktuality

Poděkování za pomoc v Arnultovicích
Vážení, dovolte mi, abych jménem vedení FK poděkoval všem, kteří přišli v sobotu a v neděli pomoci rodině paní Solarové do Arnultovic s likvidací následků po katastrofální povodni. V sobotu pomáhalo pět lidí, v neděli deset, včetně čtyřech děvčat. Děkuji rovněž všem, kteří přispěli finanční částkou na fůru štěrku, kterou jsme v neděli v Arnultovicích rozvozili a upěchovali na místo dlažby, kterou vzala velká voda. Ještě jednou všem velký dík.

Muži A+B

Středa, 12.6. - trénink od 18.30 na hřišti, sraz v 18.20
Pátek, 14.6. - trénink od 18.30 na hřišti, sraz v 18.20
Sobota, 15.6. - mistr.utkání 3.třídy Pilníkov-FKDK"B" od 17.00, odjezd v 16.00 od sokolovny

- mistr.dvojzápas ml.žáků FKDK-Poříčí od 14.00, sraz ve 13.15 na hřišti

V sobotu 15.6. brigáda na hřišti - sraz v 8.00, ukončení v 15.00. Podrobnosti v komentáři.

středa, 5.6. - trénink od 18.30 na hřišti, sraz v 17.20

čtvrtek, 6.6. - dohrávka mistr.utkání 3.třídy Libotov-FKDK"B" od 18.00, odjezd od sokolovny v 16.45

pátek, 7.6. - trénink od 18.30 na hřišti, sraz v 17.20

sobota, 8.6. - mistr. utkání OP Staré Buky-FKDK"A" od 17.00, odjezd od sokolovny v 15.45

NOMINACE "A" : Junek, Tauchman st., Bartoš V., Smetana, Dědek, Navrátil ml., Ježek D., Ježek M., Jiřička J., Najman, Kodytek V., Hampl, Tauchman ml., Lejdar, Nosek J.

neděle, 9.6. - mistr.utkání 3.třídy FKDK"B"-Starý Rokytník od 17.00, sraz v 16.00 na hřišti

NOMINACE "B" : Navrátil st., Plecháč, Korda J., Drinka, Nosek M., Lukeš M., Lukeš J., Kodytek A., Sobotka, Šus, Dressler V., Lejdar, Nosek J.

Mládež:

pondělí, 3.6. - trénink zrušen (podmáčené hřiště)

středa, 5.6. - trénink ml.žáků a st.přípravky od 17.00

pátek, 7.6. - trénink ml.žáků a st.přípravky od 17.00

sobota, 8.6. - mistr.dvopjzápas ml.žáků Svoboda-FKDK od 10.00, odjezd od sokolovny v 8.45

neděle, 9.6. - mistr.turnaj st.přípravek v Žacléři od 9.00, odjezd od sokolovny v 7.40

Rozhodčí: Pelc
sestava: Junek-Šimůnek, Stránský, Kalenský, Navrátil, Dyntar, Mazánek, Korda, Plecháč, Kužel, Šimůnková, Ježek
V prvním utkání s domácím Baníkem jsme byli po většinu utkání lepším týmem, bohužel se nám však podařilo vstřelit jen dvě branky. A v závěru utkání jsme toho mohli litovat. Úvodní branku dal po sérii zastřelování do břeven Dan Navrátil, druhou si dali domácí sami, když si do sítě srazili krásnou střelu Péti Mazánka. V závěru měli domácí dvě šance, ale naštěstí je neproměnili. Ve druhém utkání, již bez Dana, který odjel hrát za Vrchlabí do Trutnova, jsme byli proti Rudníku lepším týmem, ale proměnili jsme jen dvě šance a to rozhodlo. I tak ale zahráli hráči dobré utkání a zaslouží velkou pochvalu.

průběžně střídali: Mazánek, Kalenský, Ja.Ježek
Ve Svobodě jsme narazili na velmi kvalitní domácí tým, který je vyspělý nejen fyzicky, ale zejména fotbalově. Utkání se hrála na skvěle připraveném hřišti (jinak v okolí samé bláto, stopy po povodních), za což patří velký dík domácím pořadatelům. Výtečný trávník téměř po celé dvojutkání bičoval neskutečný liják. V prvním utkání jsme byli lepším týmem, ale dali jsme pouze jednu branku, když další dvě střely Dana skončily na břevně. Vedli jsme 1:0, soupeř však výsledek ve druhém poločase otočil, když se prosadil z brejků po naších ztrátách míče před soupeřovou bránou. Druhé utkání bylo vyrovnané, nejprve jsme prohrávali, když Matesovi vypadla střela z trestňáku a soupeř hravě dorazil, pak jsme ale dali krásné branky po perfektních akcích a výsledek dokonale otočili. Domácím se v závěru podařilo snížit na rozdíl jediné branky, vítězství jsme si ale již vzít nenechali. Někteří kluci odjezdili utkání po zadku, někteří musí v této disciplíně výrazně přidat.

FKDK"B"-Starý Rokytník 7:0(5:0)

4. června 2013 v 8:18 | Tomáš Navrátil |  "B" mužstvo
FKDK"B" - Starý Rokytník 7:0 (5:0)
Branky: Tauchman ml. 2, Kalenský 2, A. Kodytek, M. Lukeš, Tauchman st.
Rozhodčí: P. Doubic-R.Nývlt, Šrajer(laik)
Bez karet
Diváků: 80
Utkání bylo zahájeno za krásného letního počasí, v jeho průběhu však začalo silně pršet a na kvalitě terénu se to výrazně podepsalo. V prvním poločase měli domácí mírnou herní převahu, jejich produktivita byla ale přímo ukázková, když ve 27. minutě byl stav na ukazateli skore 5:0. Hráli jsem dobře a v podstatě po půlhodině hry bylo po zápase. Ve druhé půli jsme přidalidali ještě dvě branky a soupeř odjel s pořádným přídělem. V 85. minutě sudí Doubic utkání za průtrže mračen ukončil. Pro nás důležité tři body, pro hosty nespravedlivě krutá porážka. Ale takový už je fotbal ...

Libotov-FKDK"B" 2:3(1:1)

4. června 2013 v 8:17 | Tomáš Navrátil |  "B" mužstvo
FC Libotov-FKDK"B" 2:3(1:1)
branky: 22.Tauchman ml., 79.J.Nosek, 89.Navrtátil ml.
rozhodčí: L.Říha-Matras, Kajzr
diváků: 70
ŽK: 1:1 (Tauchman st.)
sestava: Navrátil st.-Korda, Plecháč(55.Tauchman st.), Drinka-M.Lukeš(78.Dressler), Navrátil ml., J.Nosek, Běhounek(11.Sobotka)-Tauchman ml., V.Kodytek
trenér: T. Ryšálek (Čukrt nebyl)
Utkání na těžkém terénu se vším všudy. Diváci si přišli na své, k vidění bylo vše, branky, šance, nasazení. Nakonec vyhrál díky famóznímu závěru šťastnější hostující tým. Domácí měli první poločas převahu a kdyby to bylo po dvaceti minutách 3:0, nikdo by se nemohl divit. Jenže, domácí své šance nevyužil a tak udeřil mladý Zdenda, jehož pumelenice z pětadvaceti metrů skončila v šibenici - 0:1. Domácí nás dále tlačili a ve 40. minutě zaslouženě vyrovnali přízemní střelou k tyči po našem nedůrazném odkopu míče. Druhý poločas již byl vyrovnaný, ale po šesti minutách hry opět zbytečně inkasujeme, mladý Tomáš nezpracoval ve středu hřiště míč, ten se dostal za naší obranu a pro domácího útočníka nebylo problém prostřelit Navrátila st. podruhé -1:2. Snažili jsme se hrát více dopředu, ale šance nepřicházely. Naopak, domácí měli spoustu brejků, ale naštěstí třetí branku se jim to Tauchmanem st. vyztužené obrany přidat nepodařilo. V 79. minutě se na levé straně krásně uvolnil Sobotka, odcentroval a Honza Nosek pěknou hlavičkou vyrovnal - 2:2. Domácí pak měli megatutovku, ale golman hostí svůj tým výtečným zákrokem podržel. V 86. minutě měl vítězný gól na kopačce mladý Zdenda, ale samostatný nájezd ze strany zakončil střelou, která šla těsně nad. To již jsme na hřišti kralovali, domácí fyzicky zcela odpadli. Když už se vše chystalo na penalty, mladý Zdenda vysunul do uličky Honzu Noska, ten posunul míč, ač mohl sám zakončit, před prázdnou bránu na zcela volného mladého Tomáše a pro něho už nebyl žádný problém trefil odkrytou domácí branku - 2:3. Ve čtyřminutovém nastavení jsme měli míč pod kontrolou, zahrávali několik standartek a domácí vůbec k ničemu nepustili. Radost ze tří bodů však kalí zranění Míry Běhounka, který si již na začátku utkání po běžném střetu vážně poranil koleno. Dle mého názoru byl nejslabším mužem na hřišti hlavní rozhodčí Lukáš Říha. Kapitolou samou pro sebe byli někteří opilí libotovští diváci, kteří naše vítězství nemohli unést. Domácí mají výborný tým, dnes vyhrál šťastnější.

Staré Buky-FKDK"A" 4:3(1:3)

4. června 2013 v 8:14 | Tomáš Navrátil |  "A" mužstvo
branky: V.Kodytek, Tauchman ml., D.Ježek
rozhodčí: Vojtěch (HK)
sestava: Junek-V.Bartoš, Tauchman st., Smetana, Dědek-J.Jiřička, Najman, Hampl, V.Kodytek(35.Navrátil ml.)-D.Ježek(80.Lejdar), Tauchman ml.
Vzhledem k terénu, na jakém se utkání hrálo, tak to byl velmi kvalitní zápas. Jestliže utkání v Jánkách, HSM či doma proti Vrchlabí byla sehrána na velmi těžkých terénech, tak tohle byl močál. Dvě třetiny hřiště byly celkem v pohodě, ale na jedné třetině se nedalo ani pořádně chodit, natož hrát fotbal. Paradoxně na této straně padlo šest ze sedmi branek .... Ale diváci si přišli na své, utkání mělo výtečnou kulisu.
První šanci utkání jsme měli my, ale golman to vyřešil, stejně tak na druhé straně Junek ihned z protiútoku. Domácí se ujali vedení po přečíslení středu naší obrany a zcela osamocený Prokop s přehledem prostřelil Junka. Odpověděli jsme rychle, starý Zdenál poslal krásnou přihrávku na Víťu Kodytka, ten si poradil s obranou i golmanem a střelou do prázdné vyrovnal. Vzápětí se ve vápně skvěle uvolnil Zdenda mladší a krásnou střelou z otočky nás poslal do vedení. Těsně před poločasem poslal přesný centr za obranu mladý Tomáš a David Ježek to trefil úžasně k tyči. Za stavu tři jedna pro nás se šlo do kabin. Druhá půle však byla úplně o něčem jiném. Domácí nás zmáčkli a během 12 (!!!) minut dali tři branky a výsledek otočili. Nejprve nás pokořil Prokop, který si zcela osamocen naskočil na zadní tyči na luxusní centr Kurice, pak dal opět gól Prokop z penalty (sám Zdenál potvrdil, že byla) a dílo zkázy dokončil pohotovou střelou Kuric. My jsme se nezmohli vůbec na nic, za celý druhý poločas jsme neměli jedinou šanci, jedinou střelu na bránu, prostě nic. Ve druhé půli byl náš výkon ostudný. Jelikož první poločas byl vyrovnaný, tak vzhledem k tomu druhém naprosto zasloužené vítězství domácích, kteří do hry dali srdíčko. V podstatě nás porazilo útočné duo Prokop-Kuric. My jsme na to nedovedli reagovat ani na hřišti, ani na lavičce. Opět se mnou asi nebudou mnozí souhlasit, ale výborný výkon předvedl rozhodčí Vojtěch, který řídil utkání s naprostým přehledem. Jen mě zaráží, že se na zápas delegují rozhodčí, ketří do Buků dorazí čtvrt hodiny po sedmnácté hodině, protože pískali někde jinde. Pak se začíná se zpožděním více jak dvaceti minut, nevím, asi je někde chyba.

FK Dolní Kalná "A" : FC Vrchlabí "B" 7:1 (3:0)

3. června 2013 v 20:33 | Tomáš Navrátil |  "A" mužstvo
FK Dolní Kalná"A"-FC Vrchlabí"B" 7:1(3:0)

branky: Tauchman jun.2, Tauchman sen., Ježek, Běhounek, Navrátil, vlastní-Kraus P.
ŽK: 0:4
Rozhodčí: Seidel-Mrkvička Tandler
diváků: 50

Sestava: Junek-V.Bartoš, Tauchman, Smetana, Dědek-Jiřička, Najman(66.Kalenský), Hampl(72.Lejdar), Navrátil-Ježek(46.Běhounek), Tauchman ml.

Vzhledem k velmi deštivému počasí a tím pádem velmi těžkému terénu se vůbec nevědělo, zda se bude hrát. Ve tři odpoledne rozhodlo vedení FK, že osud zápasu nechá v rukou zkušeného rozhodčího Seidela. A ten po pečlivé prohlídce hřiště v 16.15 hodin vynesl ortel, že hrát se bude. Nutno dodat, že rozhodl správně. Terén byl sice měkký, ale rozhodně ne neregulérní. A obě mužstva, zejména však domácí střelci, se promrzlé a promoklé padesátce diváků odměnila tím nejlepším způsobem, kvalitním fotbalem. Do první šance utkání se dostali hosté, ale jejich útočník netrefil tváří v tvář Junkovi o pár centimetrů bránu, měli jsme štěstí. A tak udeřilo, po nejhezčí akci celého utkání, na druhé straně. Dědek poslal dlouhým pasem za obranu naběhnuvšímo mladého Zdendu, ten naservíroval z jedné lahůdkovou přihrávku na Davida Ježka a ten neměl sebemenší problém trefit prázdnou bránu - 1:0. Srce fotbalového fanouška zaplesalo. Ve 22. minutě utekl obraně hostí opět maldý Zdenda a jeho střelu si do vlastní brány srazil za trochu neobratného přihlížení golmana Zajíce trenér vrchlabských dorostenců David Votoček - 2:0. Ve 32. minutě kopal David Ježek trestný kop, jeho střelu golman Zajíc vyrazil jen před sebe a v honbě za vyraženým míčem předběhl syn tátu, neboli mladý Zdenda a 3:0. Tak skončil poločas. Na začátku druhé půle měl tutovku Jarda Jiřička, trefil nádherně šibenici, bohužel ale jen ochranné sítě. Nemuselo nás to však mrzet, neboť hned v zápětí využil mladý Zdenda chybu v rozehrávce soupeře a střelou k tyči zvýšil na 4:0. Ke slovu se dostali rovněž hosté, kteří zásluhou futsalového reprezentanta Pavla Krause snížili na 4:1. V 65. minutě trefil jeden z Tomášů na hřišti, teď nevím, jestli Hampl nebo Navrátil, tyč. V 69. minutě se prezentoval krásnou brankou po individuální akci střídající Míra Běhounek, který si z vrchlabských zadáků i golmana Zajíce udělal tréninkové kužely a do prázdné zvýšil již na 5:1. V 78. minutě se na pravé straně pěkně uvolnil Pepa Kalenský, předložil míč Navrátilovi a jeho střelu zastavila až síť u levé tyče bezmocného Zajíce - 6:1. Poslední slovo měl již opět s kapitánskou páskou na ruce starý Zdenál (převzal ji po střídajícím Michalovi), kterému připravil tutovku jeho syn a on s ní nepohrdl - 7:1. V čase 89:50 velmi dobrý rozhodčí Seidel z Trutnova utkání ukončil. Musím vyzdvihnout korektnost hry obou mužstev, vzhledem k velmi těžkému terénu se hrálo poměrně čistě a nezákeřně. Snad jen Michal Najman bude cítit loket Pavla Krause na svém nose ještě dnes. Takže suma sumárum, vyhráli jsme zcela zaslouženě, jednoznačně, a hlavně, výsledek je podložený fotbalovou kvalitou. Mužstvo zahrálo výtečně jako celek, vyzdvihovat jednotlivce by nebylo spravedlivé. Takže všichni známka tři až čtyři .....

FK Dolní Kalná : Sokol Vítězná 20:2 a 22:1

3. června 2013 v 20:32 | Tomáš Navrátil |  Mladší žáci
Jednoznačná záležitost našich mladíků.

Dolní Kalná "B" : Sparta Úpice "B" 0:3 (0:2)

3. června 2013 v 20:31 | Jan Lukeš |  "B" mužstvo

Branky : Stránský,Seidel,J.Marel
Diváků:35

Sestava FKDK "B": Lukeš J. - Drinka,Plecháč,Korda J.,Nosek M. - Lukeš M.,Nosek J.,Šus(59´ Dressler),Lejdar - Kalenský,Stránský M.

V souběžně hraném utkání "A" mužstva v J.Lázních se představila domácí rezerva proti neoblíbenému soupeři z Úpice. Kalenské béčko zužované mnoha zraněními, by se dalo spíše pojit s legendárním argentinským celkem - Atlético Lazaret. Na druhou stranu rezerva hostující Úpice přijela sic posílena dvěma hráči hrajícími 1.A třídu, avšak pouze s 11ti muži.
Na výborně připraveném kalenském pažitu se hrál navzdory okolnostem slušný fotbal se šancemi na obou stranách. Diametrální rozdíl byl v tom, že hosté dokázali svoje šance proměnit, kdežto domácí nikoliv. Již ve druhé minutě utekl po levém křídle Stránský a překonat výstavním angličanem špatně vyběhnuvšího Lukeše,pro něj nebyl problém - 0:1. O pět minut později mohlo být pro úpické ještě veseleji, ale tutovka připravená opět Stránským byla zle zahozena. Pomalu se osmělující domácí se tlačili dopředu jen sporadicky, avšak špatná spolupráce hostující obrany přinesla obrovskou šanci pro Kalenského, který však výborně chytající Erbena nadvakrát neprostřelil. Tím jakoby začal festival neproměněných šancí v podání domácích. Nejprve Honza Nosek neproměnil dvě více než slibné šance, chvíli na to se z boku řítil sám na Erbena Lejdar, který však místo střelby volil přihrávku na Míru Lukeše, kterému gól sebral na poslední chvíli skluzující hostující bek - zlomový bod utkání! Úpičtí po nevyužité šanci domácích podnikají rychlý protiútok, který vyústí v přečíslení a pohotové zakončení Seidlem - 0:2.
Do druhé půle nastoupili domácí s cílem potrápit hostující celek a pokusit se vsítit kontaktní branku. Hostující obrana však za celý druhý poločas kalenské vesměs k ničemu nepustila a pokud se objevil byť jen náznak šance, domácí ztroskotali na Erbenovi. Od 75.minuty hráli domácí borci o 10, když se zranil stoper Plecháč a bylo v podstatě po nadějích. Nevynucenou přesilovku dokázali hosté přetavit ve třetí gól a v Dolní Kalné naprosto zaslouženě vyhráli.

SK Jánské Lázně "B" : FK Dolní Kalná "A" 1:8 (0:1)

3. června 2013 v 20:18 | Tomáš Navrátil |  "A" mužstvo
SK Janské Lázně "B"-FKDK"A" 1:8(0:1)

Branky: Hradecký(pen.)-vlastní 2, Jiřička 2, Tauchman, Najman, Navrátil, Ježek
Rozhodčí: M.Říha-Lavrenčíková, Valenta
Bez karet
Diváků: 25 (9 z Dolní Kalné)

Sestava: Junek-V.Bartoš, Tauchman, Smetana, Dědek-Jiřička, Hampl(63.Navrátil), Najman, Běhounek-Ježek, Tauchman ml.

Utkání bylo sehráno na velmi těžkém terénu, téměř celé za deště a teploty sotva pěti stupňů. Bylo to více o vůli než o fotbale, po herně relativně ještě vyrovnaném prvním poločase přišel ve druhém náš brankostroj, který se zastavil na čísle osm. V první půli trefil Michal Najman tyč, ostatní naše šance pochytal veterán v domácí brance Jarda Dvořák, který přiváděl naše střelce doslova k šílenství. Ve 43. minutě mohli jít domácí překvapivě do vedení, ale hlavička za naší obranou zcela osamoceného hráče skončila daleko vedle tyče Junkovy brány. Ve 44. minutě, hned z protiútoku, vysunul starý Zdenál svého syna, ten se řítil z levé strany sám na Dvořáka, který jeho střelu srazil na tyč a dobíhající dezorientovaný Demuth poslal odražený míč nekompromisně přímo do šibenice - 0:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Na začátku druhé půle si domácí vstřelili druhého vlatence, Jarda Jiřička poslal z pravé strany před bránu střílený centr a domácí obránce Boček to k naší radosti nemohl na přední tyči trefit lépe - 0:2. Naše hra se uklidnila, získali jsme jednoznačnou převahu a stříleli další parádní branky. Naši pohodu sice narušil nesmyslnou penaltou sudí Říha, kterou Hradecký bezpečně proměnil, ale náš střelecký koncert pokračoval a v čase 43.25 ho sudí Michal Říha za stavu 1:8 ukončil. Druhý poločas jsme jednoznačně ovládli, na naši pohyblivost, rychlost a fotbalovou kvalitu domácí borci nestačili, a ani stačit nemohli, neboť více než polovina z nich odehrála v sobotu těžké utkání za áčko v Žacléři a zcela evidentně jim došly síly. Na to, na jakém terénu se hrálo, se hrálo velmi čistě, bez zákeřných faulů. Po jednoznačné výhře se tedy vracíme na čelo okresního přeboru. Vítězství budeme chtít potvrdit v sobotu doma proti rezervě Vrchlabí.

Rozhodčí: Lukeš

V obou zápasech předvedli naši mladíčci excelentní výkony a konta soupeřů zatížily celkem šestadvaceti brankami. Na hru dětí je radost koukat, víkendových dvanáct bodů nás hodně přiblížilo k celkovému prvenství v soutěži. Kluci paráda, jen tak dál !!

průběžně střídali: Dressler, Stránský, Kalenský

Obě utkání byla zcela v naší režii, hráli jsme dobře kombinačně, dostávali se do šancí a vzadu hráli velmi zodpovědně. Výtečný výkon předvedla dvojice obránců Ondra Zapadlo a Denis Horák, která soupeře téměř k ničemu nepustila. Ale i ostatní zaslouží za svůj výkon velkou pochvalu. Soupeř měl ve svém středu několik šikovných a rychlostně vyspělých hráčů, o to více naše předvedená hra těší.