Prosinec 2013

Vánoční program

21. prosince 2013 v 20:09 | Tomáš Navrátil |  Aktuality

Pohodové vánoční svátky, do nového roku hodně zdraví, štěstí a osobní pohody všem hráčům, funkcionářům a příznivcům přeje

výkonný výbor FK


Aktuální program:

Dospělí:

čtvrtek, 26. prosince - turnaj v nohejbale-memoriál Štefana Ryšálka. Prezentace od 9.00 do 9.30, zahájení turnaje v 9.35

Mládež:

neděle, 22. prosince - sraz v 9.25 u sokolovny, odjezd do haly do Nové Paky, 10.00-12.00 florbalové utkání, poté přejezd do Jičína, 12.45-14.15 návštěva AQUA CENTRA v Jičíně, příjezd do Dolní Kalné v cca 15.00.

Zahájení zimní přípravy:

Muži A+B:

zahájení 7. ledna 2014, obsah a čas bude upřesněn

Mládež:

zahájení 6. ledna 2014, trénovat se bude pondělí, středa a pátek v sokolovně v Dolní Kalné od 16.30 do 18.00 a každou neděli bude v hale v Nové Pace buď turnaj nebo přípravný zápas

Akce v lednu:

sobota, 18. ledna - výroční členská schůze FK, od 16.00 v restauraci Pod farou

sobota, 25. ledna - fotbalový bál, od 20 hodin v sokolovně v Dolní Kalné, k tanci a poslechu hraje kapela pana Chytráčka ze Dvora Králové

Hodnocení podzimní části očima předsedy FK Zdeňka Tauchmana

Vážení přátelé,
Dovolte mi ,abych v této době předvánočních svátků a blížícího se konce roku 2013 ve zkratce zhodnotil uplynulou tolik úspěšnou a pro kalenský fotbal historicky nejúspěšnější fotbalovou sezónu.Jarní část probíhala v očekávání,zda naše áčko zhodnotí dobrý bodový základ z podzimu roku 2012 a podaří se tolik toužený postup do krajských soutěží.Mužstvo ustálo všechna úskalí a s přehledem svoji soutěž vyhrálo!
Naše rezerva dospělých také válela .Třetí místo v okresní soutěži ,navíc okořeněné vítězstvím v následné baráži.To asi opravdu nikdo nepředpokládal.
K našim dětičkám:
Naše mládež hraje okresní soutěž mladších žáků a starších přípravek.V jarních bojích zúročili svoji poctivou práci v zimní přípravě a s velkým přehledem ovládli své soutěže.Starší přípravka s přehledem a s velkým náskokem ve své kategorii zvítězila,mladší žáci nestačili pouze na stejně staré borce z Mostku a obsadili druhé místo.
Je málo fotbalových klubů na Trutnovsku ,které mají všechna mužstva na stupních vítězů ,byť hrajících na okresní úrovni.Užívali jsme si slastného pocitu vítězství i při oslavách postupu v našem areálu na konci fotbalové sezóny 2012-13.
Podzimní část nového ročníku byla jak pro hráče,pořadatele ,ale i diváky ve znamení příprav na krajskou soutěž.Museli jsme zajistit různá nařízení a požadavky krajského svazu pro pořádání utkání v této třídě.Všichni jsme tajně věřili,že naše áčko bude pokračovat ve výsledcích,které se jim dařili v jarních utkáních.Bohužel realita byla trochu jiná a hoši si vybrali nováčkovskou daň v tom horším pojetí.Bylo několik pěkných utkání,ale převažovalo více těch,ve kterých jsme na soupeře nestačili a pocítili také odvrácenou tvář fotbalu,tato vyšší soutěž je už také o kvalitě a přístup k přípravě na tato utkání musí být mnohem větší.Po podzimní části na nás čeká boj o záchranu v krajské soutěži.Věřím ,že všichni hráči si to již uvědomují a zimní přípravu budou navštěvovat v co největším počtu,abychom po jarních záchranářských bojích se mohli těšit na další ročník v této krajské soutěži.
Tak jak se nedařilo áčku,tak to samé proběhlo v utkáních naší rezervy.Oproti jarním utkáním chybělo nasazení,chuť se poprat o výsledek.Přístup k tréninkové přípravě byl také hodně špatný.Snad se mi ani nechce věřit,že by to byla reakce na záporné rozhodnutí výboru FK na postup do vyšší třídy po vyhrané baráži.Tým se pohybuje ve spodních patrech své soutěže.I pro hráče béčka platí zimní příprava a snad kluci pochopí,že bez alespoň minimálního tréninku se tato soutěž hrát nedá.
Co se nedaří u dospělých ,to se daří u našeho potěru.Přibližně dvacítka dětí se prohání třikrát týdně po hřišti,poctivě trénují,mají vždy pestrou tréninkovou přípravu,děti to prostě baví.Celý podzim se vezou na vítězné vlně a užívají si přední patra svých soutěží.Je radost sledovat náš potěr jak fotbalově roste.Trenéři zaslouží obdiv kolik svého volného času věnují naší fotbalové budoucnosti.
Stará garda se schází nepravidelně,většinou při příležitosti oslav narozenin některých bývalých hráčů a musím říct,že si to náležitě užívají.
Fotbal se však neodehrává jenom na trávníku,příprava hracích ploch,pořadatelé,úklid kabin,provoz kiosku,pomocné služby ,práce výboru FK a tak dále.Je to armáda lidí,kteří nám dobrovolně pomáhají.Další součástí jsou naši sponzoři,kterým patří velký dík.
A na co se můžeme společně těšit v povánočním čase a v prvním měsíci roku 2014?
26.prosince pořádáme vánoční nohejbalový turnaj v místní sokolovně jako Memoriál Štefana Ryšálka,18.ledna Vás zveme na Výroční členskou schůzi a 25.ledna na tradiční Fotbalový ples.A pro ty,kteří se těchto akcí nezúčastní se budeme těšit na jejich návštěvu první dubnový víkend při prvních mistrovských utkáních hraných v našem areálu.
Na závěr mi dovolte,abych jménem výboru FK a také jménem svým ,Vám všem popřál příjemné a klidné prožití blížících se vánočních svátků a do nového roku 2014 hodně zdraví ,osobní spokojenosti a štěstí.
Všechny Vás zdraví předseda Zdeněk Tauchman